Nowa metoda oszustów. Tym razem podszywają się pod strażaków

2

Uwaga na oszustów, którzy podają się za strażaków. O kolejnej metodzie ostrzegają służby. Oszuści przebierają się w mundur strażaka i chcą przeprowadzić kontrolę przeciwpożarową.

Przestępcy działając tzw. metodą  „na wnuczka”, „na policjanta” a teraz również „na strażaka”, oszukują głównie osoby starsze. Wyłudzają pieniądze i kosztowności, które często stanowią dorobek całego życia.

 W ostatnich dniach doszło do zdarzenia, podczas którego osoby przebrane w mundur próbowały dostać się do mieszkania chorego mężczyzny, informując go, że przyszli na kontrolę przeciwpożarową. Na szczęście tym razem mężczyzna nie wpuścił ich do mieszkania – przestrzega Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej.

Pamiętajmy, że w żadnym przypadku strażak czy policjant nie może żądać ani przyjmować pieniędzy za korzystne zakończenie jakiejkolwiek sprawy. Ponadto obecność policjanta lub strażaka w naszym domu możemy potwierdzić u oficera dyżurnego każdej jednostki Policji lub Straży Pożarnej, dzwoniąc pod numer 112.

2 KOMENTARZE

  1. Powtarzam: obecny tzw. rząd może zrobić z tym porządek w pół roku – nazywamy to „kampanią informacyjną” ale jak tu „swoich” piętnować…

Skomentuj