Nowa droga może połączyć Azoty z Blachownią. Skróci dystans, wyprowadzi transport z miasta

12

Strefy przemysłowe w Azotach i Blachowni tylko pozornie dzieli duża odległość. W linii prostej to zaledwie około 3 kilometrów, ale dziś można je pokonać wyłącznie drogą leśną. To jednak może się zmienić. Jest pomysł, aby połączyć strefy przemysłowe w obu częściach miasta zupełnie nową trasą. Bardzo ułatwiłoby to kooperację działających w nich firm, a przede wszystkim pozwoliło na wyprowadzenie transportu poza tereny zurbanizowane. Materiał wideo:

12 KOMENTARZE

 1. Tak se pan Tomaszek wymyślił na kolanie. Był a chyba dalej jest w tych Azotach kilka lat i tera przypadkiem wpadł na to. Śmiech mnie ogarnia. Myślżesz człowieku cały czas jak bierzesz po kilkanaście tysięcy co miesiąc.

 2. Ręce precz od kędzierzyńskich drzew, barbarzyńcy!!!!
  Mało wam benzenu, smogu??? Jeszcze po kolei pozbawia nas, mieszkańców tlenu wycinając kolejne drzewa. Panie Tomaszek, dziękujemy za takie pomysły

 3. Tendencja wyprowadzania ruchu ciężarówek na obwodnice miast jest powszechna. Oczywiście wiąże się z różnymi kosztami. Może trzeba zorganizować referendum co ludzie wolą?

 4. trzeba to było tę wspaniałą koncepcję wymyślić a już dawno było do tego wiele okazji. gdzie był ten cudotwórca przez te całe lata spędzone na stołkach: senat, wojewoda, doradca Wantuły, ekspert od wszystkiego. z obwodnicą pie…liliście się chyba ćwierć wieku więc taka inwestycja zajmie chyba dwa razy tyle. ale fajnie jest sobie pomarzyć (kwitnący acz nieistniejący holding blachownia, pole południowe od dwudziestu lat leży odłogiem, park przemysłowy… można ciągnąć dalej)

 5. Pan T. rzucił okiem na mapę i wymyślił cudowny pomysł. Niestety na mapie nie było widać:
  a) Kanału Kędzierzyńskiego – budowa nowego mostu
  b) przejazdu pod torami w Sławięcicach – stary wiadukt jest za niski.
  O (jeszcze) niewyciętym lesie już nie wspomnę, tu akurat władza robi co może.

 6. Metro,metro budować panie kandydacie. Lotnisko , fabrykę gwizdków do łodzi podwodnych. Po 1000+ dla każdego mieszkańca i dodatkowo 600+ dla tych spod Żabki…. Tylko głosujcie na mnie.

 7. Podpowiadam. Trzeba dokończyć nitkę obwodnicy od Policji, poprzez wiadukt nad torami, wyjazd restauracja „Ogrodowa”.
  Oraz, obok pomnika lokomotywy, przejazd, tunel dla rowerów.

  • Jeśli chodzi o pierwsze zadanie, to ostatnimi czasy na tym polu aktywnie działa pan Węgrzyn. Dobrze byłoby jednak, gdyby wszyscy nasi lokalni politycy i samorządowcy również dołączyli się do tych działań.

Skomentuj