Nowa Cukiernia Godyla na osiedlu Piastów. W ofercie pieczywo, regionalny kołocz śląski, rzemieślnicze lody, ciasta i torty

32

To dobra wiadomość dla mieszkańców jednego z największych osiedli w Kędzierzynie-Koźlu. Dzisiaj punktualnie o siódmej rano otwarty został nowy punkt Cukierni Godyla na osiedlu Piastów. Znajduje się on w ciągu pawilonów handlowych przy ul. Krzywoustego 16a, w miejscu gdzie przez długie lata działał salonik prasowy.

O rzemieślniczych lodach, chlebie na naturalnym zakwasie, o prawdziwym regionalnym kołoczu śląskim robionym według tradycyjnej receptury oraz o otwarciu nowej kawiarni-cukierni opowiada właściciel Beniamin Godyla.

– To już kolejny punkt Cukierni Godyla w Kędzierzynie-Koźlu.

–  Sklep na os. Piastów przy ul. Krzywoustego 16a jest naszym czwartym punktem w Kędzierzynie-Koźlu. Na razie funkcjonował będzie tylko jako sklep, ale jak tylko zawieszony zostanie stan epidemiczny, planujemy rozszerzyć działalność o kawiarnię, której brakuje w tej części miasta.

Poza punktem na osiedlu Piastów nasze cukiernie znajdują się na głównym pasażu handlowym przy ul. Wojska Polskiego i w Koźlu przy ul. Piastowskiej. Mamy jeszcze sklep w Odrzańskich Ogrodach, ale tymczasowo nie działa on z powodu epidemii koronowirusa i zawieszenia działalności galerii handlowych.

– Co znajdziemy w nowej cukierni na osiedlu Piastów?

– Tak jak w innych naszych punktach, będziemy oferować pieczywo, ciasta, torty i lody. Jak tylko będzie to możliwe, otwarta zostanie tam kawiarnia, w której na miejscu będzie można napić się dobrej kawy.

– Proszę opowiedzieć trochę więcej o waszych rzemieślniczych lodach.

– Są to lody własnej produkcji, które powstają przy wykorzystaniu lokalnych produktów. Nie oszczędzamy na porcjach. Jedna gałka u nas jest wielkości prawie trzech gałek oferowanych przez niektóre inne lodziarnie. Codziennie są dostępne różne smaki i oprócz tradycyjnej truskawki czy śmietanki staramy się zaproponować coś nowego. Czarna porzeczka z bananem, tiramisu, mango, biały sezam, chałwa, słony karmel w białej czekoladzie i sorbety to lody, których naprawdę warto spróbować.

– Co oprócz lodów jest dostępne w państwa cukierni?

– Oczywiście bogata oferta pieczywa, ciast i tortów. Chleb jest robiony na naturalnym zakwasie. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Mamy chleb tradycyjny, razowy, słonecznikowy, kukurydziany, orkiszowy, z mąką dyniową. Posiadamy specjalne pieczywo dla cukrzyków, ale także chleb szwajcar z twarożkiem, tygrysek z siemieniem lnianym czy swojski ze smalcem.

– Klienci często wracają po wasz tradycyjny kołocz śląski?

– To jeden z ulubionych produktów naszych klientów. Mieliśmy tę możliwość, aby przywrócić ten tradycyjny wypiek do łask. Nasz kołocz śląski posiada unijny certyfikat gwarantujący najwyższą jakość produktu i posiada też specjalne oznaczenie. Jest to wyrób regionalny i robiony jest według odpowiedniej receptury. Nasz śląski kołocz musi mieć właściwy rozmiar, może mieć od 2,5 do 3,5 cm wysokości i musi mieć prawdziwy, maślany zapach. Posypka, która jest robiona na prawdziwym maśle, a nie na margarynie, daje właśnie ten odpowiedni aromat i co ciekawe, musi być układana ręcznie. Dlatego właśnie nasz kołocz jest wyjątkowy. Serdecznie zapraszamy do wypróbowania, jak smakują wszystkie nasze rzemieślnicze produkty, robione zgodnie z tradycją i na bazie prawdziwych i lokalnych surowców.

Cukiernia – Kawiarnia Godyla przy ulicy Krzywoustego 16A jest otwarta od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 17:00. W soboty jest czynna od 07:00 do 15:00. W przyszłości oraz podczas majówki punkt będzie otwarty także w niedziele.

Cukiernie Godyla
Kędzierzyn-Koźle, ul. Krzywoustego 16A
Kędzierzyn-Koźle, ul. Wojska Polskiego 10
Kędzierzyn-Koźle, ul. Piastowska 4
Kędzierzyn-Koźle (Galeria Odrzańskie Ogrody) – tymczasowo nieczynne

Materiał promocyjny

 

 

 

32 KOMENTARZE

 1. Wszyscy są mądrzy otwórz jeden z drugim działalność ponieś koszty wszystkie opłaty , zakup surowców, wypłaty dla pracowników. Dam sobie rękę uciąć, że każdy który wylewa tu swoje mądrości nie przetrwał by nawet miesiąc.Najlepiej kogoś krytykować to nic nie kosztuje.

 2. Ludzie boją się i umierają na wirus, a ten, zamiast masek ciastka oferuje i lody. Senator RP z PO i … wszystko jasne. Ten senat z kopertą na czele należy rozwiązać. Najlepiej jakby zrobili nowe wybory parlamentarne i uczciwi ludzie i prawdziwi Polacy wreszcie pogonili całe to POKO.

 3. Byłem raz na ndm-ie jakąś miesionę temu w tym sklepie GODYLA jak jeszcze bez masek na dyni się chodziło i wziąłem jakieś chleby i bułki różniej maści na spróbowanie. Jak dla mnie nic specjalnego. To wszystko jest jakieś takie zbite i ciężkie jak się zjada. Chleb powinien być delikatny i mięć jakiś smak. Kiedyś to były chleby. Pierwszy lepszy rodzaj człowiek kupił i był bardzo dobry a teraz większość niejadalna. Co do plusów to fajna sarenka obsługiwała i to był jedyny pozytyw tej wycieczki. Ale na piastach też pewnie człowiek zajrzy i sprawdzi co w trawie piszczy.

  • za komuny to był chleb, aha, super był raz nim ogłuszyłem milicjanta, a Gierek to jadł go suchy bo po południu nie mógł już inny być…

 4. @wq…ny , może zarządzisz naklejki na czołach ? ?
  1. Polak prawdziwy
  2. Inny
  Boję się takich ludzi, jak Ty. Boję się ludzi z taką nienawiścią i bezmyślnością.
  Każdy ma takie prawa jak Ty. Masz prawo przekonywać do swoich racji. Nie masz prawa nikogo przeganiać.

 5. Skoro Koperciarz-grodzki z PO jest pewien że koperty są śmiercionosne, to jak jest z jedzonkiem senatora z PO? Przecież kopert nikt nie żre, a jedzonko owszem 😕

 6. Ciekawe czy każdy otwarty punkt handlowy i gastronomiczny będzie tu reklamowany, te wyroby od Godyli w cale nie są najlepsze i są stosunkowo drogie.

 7. Porównajcie teraz działania byłego senatora Peczkisa i senatora cukiernika Godylę. Peczkis działał dla naszego regionu, a Godyla rozwija swój interes reklamując swoje cukiernie w lokalnych mediach. Ceny ciast i tortów nie są najmniejsze. Coś nie słychać, aby urzędujący senator z peło coś zrobił pomagając w walce z koronowirusem. Reklamuje za to swoje cukiernie.

  • A jak Anna z twoją kupą? Skrzynkę już sprawdziłaś, czy przyszła kolorowanka na Anżeja? Możesz zrobić rozmaz w kratce, albo postawić klocka przy nazwisku, zakleić i wysłać. Będziecie znane na całą galaktykę, ty i twoja kupa.

  • Anna, bo senatorem się bywa, a przedsiębiorcą się jest. Poprzedni nasz senator nie ma żadnego biznesu, gołodupiec, i trzeba mu było pracę dać. No i to jest różnica w mentalności przedsiębiorcy i nieudacznika lenia.

 8. Mówią, że jednak geszft jest ważniejszy od służby społecznej. Jeśli chodzi o nasz rejon to nie widać pana działalności senatorskiej. Są za to ogłoszenia o tworzeniu nowych cukierni i zachęta do kupowania ciastek i wypieków.Wstyd mi za pana, żałuję za to, że głosowałam za panem. Jednak jest pan zwykłym zjadaczem chleba.

Skomentuj