Przez blisko dwie godziny trwały utrudnienia w ruchu na skrzyżowaniu dróg krajowych nr 38 i 45 w Reńskiej Wsi. W piątek wieczorem doszło tam do kolejnego groźnego wypadku.

Kierująca samochodem osobowym marki Hyundai 27-latka nie ustąpiła pierwszeństwa i wjechała wprost pod koła ciężarówki. W wyniku zderzenia obu pojazdów tir przewrócił się na bok i zablokował przejazd drogą krajową nr 45.

Na miejscu działały trzy zastępy straży pożarnej, policja oraz pogotowie ratunkowe, które zabrało do szpitala dwie poszkodowane osoby. Przez blisko dwie godziny droga była zablokowana.

Foto: OSP Większyce

7 KOMENTARZE

 1. 90 % wypadków jest spowodowane nie ustąpieniem pierwszeństwa.
  Znak stop ze strony Łężec i Reńskiej wsi są ignorowane.
  NIE TRZEBA RONDA TYLKO WYSTARCZY SIE ZATRZYMAĆ I POPATRZEĆ.
  najgorsze że najwięcej wypadków robią ludzie mieszkający w powiecie Kędzierzyńsko-Kozielskim.
  nawet jak zrobią rondo to głupki pojadą przez środek

  • Kolego @Kris nie gadaj głupot, bo to nie spotkanie rady miejskiej ;)

   Wystarczy pojechać do krajów gdzie bezpieczeństwo obywateli jest na pierwszym miejscu dla urzędników a nie kariera i apanaże jak w Polsce.
   Cały Benelux i Skandynawia ma więcej skrzyżowań typu rondo niż zwykłych z ustąpieniem pierwszeństwa, wiesz panie mądralo dlaczego? Bo skrzyżowania typu RONDO jest dużo bezpieczniejsze od tego najbardziej pospolitego.

   Tam musi powstać skrzyżowanie z Rondem a dopóki nie powstanie, to odpowiedzialni za to urzędnicy powinni wydać decyzję o zainstalowaniu tam tymczasowej sygnalizacji świetlnej. Koszt takiej sygnalizacji z czujnikami ruchu jest zdecydowanie mniejszy niż koszty usuwania skutków wypadków i wypłacanie odszkodowań dla poszkodowanych.

 2. Kolego sympatyczny ty nie patrz na inne kraje bo jak by to były Niemcy czy Holandia to TRANZYT nie jeździł by pipidówami tylko autostradami tam i z powrotem.
  A tak jeździ przez zadupia i jak będzie miał rondo co 5 min to będą niezłe korki .
  Tak jak na przykład na zafajdanej obwodnicy w Kdzierzynie o godzinie 16 same pasy i ronda plus sieroty które nie umieją ruszać. I w zadupiu korek jak w Frankfurcie pod lotniskiem.
  Poza tym zobacz filmiki z jakiego powodu są wypadki z ludzkiej głupoty jadą jak po autostradzie a STOP nie widzą ani pasów zwalniających nie czują.
  Rondo tak fakt super rzecz w cywilizowanych krajach gdzie umieją jeździć na zakładkę ale nie u nas wierz mi.
  Szkoda że koło Macdonalda niema kamery to byś widział ile ludzi nie wie po co te dwa pasy na rondzie :) śmiech na sali. RADA UCZCIE SIĘ SIEROTY JEŹDZIĆ I BĘDZIE GIT !!!

  • Niestety nie podzielam twojego zdania, jestem z innej – ludzkiej gliny i nic na to nie poradzę. Nie uważam tak jak ty, że każdy to kto nie potrafi jeździć czy nie zna wszystkich przepisów to zaraz matoł i sierota. Niektórych nie da się pewnych rzeczy nauczyć i trzeba to zrobić za pomocą odpowiednich ograniczeń, właśnie takich jak ronda czy „dremple”.
   NIE MASZ KOLEGO SYMPATYCZNY RACJI – RONDO JEST TAM NIEODZOWNE !!!
   A wyzywanie ludzi od matołów czy sierot to twoja domena czy wypadek przy pracy, co ?

 3. To prawda, pod McD rondo turbinowe jest nie do przejścia. Cholernie musze uważać skręcając od maca na kierunek kłodnica z lewego pasa, bo 40 % się przypomina, że jadnak jadą na ReńskąW. D..e.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj