Nocny pożar domu i gospodarstwa. Ewakuowano mieszkańców. Świadkowie mówili o wybuchu

2

W nocy z poniedziałku na wtorek do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o pożarze w jednym z gospodarstw przy ul. Dworcowej w miejscowości Warmuntowice w gminie Pawłowiczki.

Na miejscu interweniowało siedem zastępów straży pożarnej oraz policja. Ogniem zajęty był budynek gospodarczy, następnie płomienie przeszły na dach domu.

Po rozpoznaniu skali pożaru na miejsce został zadysponowany specjalistyczny podnośnik z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Głubczycach. Strażacy przystąpili jednocześnie do gaszenia ognia, jak i obrony przed jego dalszym rozprzestrzenieniem.

Według relacji świadków, przed pojawieniem się ognia miało dojść do wybuchu w budynku gospodarczym. W posesji znajdowało się sześć osób, które zdążyły na czas się ewakuować. Przybyły na miejsce wójt gminy zorganizował dla poszkodowanych mieszkania zastępcze. Okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja.

MN

2 KOMENTARZE

  1. Drabina strażacka z Koźla znowu zepsuta u musieli prosić o pomoc strażaków z Głubczyc, zeby przyjechali z podnośnikiem.

  2. Na tym polega system ratowniczo gasniczy, ze oscienne jednostki wspieraja sie swoimi zastepami. jednak fakt, ze takie miasto jak KK nie drabiny, czy podnosnika to juz maly skandal. Od 2 lat mowilo sie o zlym stanie drabiny i co sie zrobilo w tym kierunku? nic, a gdzie skokochron?? ze Strzelec Op. zawsze nas ratuje. Mamy przyklady co sie dzieje, wybuchy w kamienicach, pozary na wysokosciach, a sprzetu nie ma. Przyjdzie zima, zaspy, ciekawe ile pojada zastepy z osciennych jednostek. Powiat KK jest spory, a sprzetu brak. Tu sie wladza powinna wykazac, podpowiem, wybory ida…..

Skomentuj