Nocna przejażdżka zakończona kłopotami. Kierowca stracił prawko za prędkość, a mimo to dalej jeździł

4

Policjanci z Kędzierzyna-Koźla zatrzymali do kontroli 26-latka, który bez uprawnień kierował osobowym volkswagenem. Okazało się, że prawo jazdy zostało mu wcześniej zatrzymane za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym. Okres zatrzymania uprawnień teraz wydłuży mu się do 6 miesięcy. Jeśli po raz kolejny mężczyzna zdecyduje się wsiąść za kierownicę będzie musiał zdać egzamin na prawo jazdy, aby odzyskać uprawnienia.

Dzisiaj przed godziną 2:00 na ul. Bema policjanci z Kędzierzyna-Koźla zatrzymali do kontroli osobowego volkswagena. Podczas wykonywanych czynności okazało się, że siedzący za kierownicą 26-letni mieszkaniec powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego kierował pojazdem, który nie był dopuszczony do ruchu. Ponadto kierujący nie miał przy sobie prawa jazdy.

Po sprawdzeniu w policyjnych systemach, funkcjonariusze ustalili, że zostało mu zatrzymane za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym, na trzy miesiące. Ponieważ w tym czasie 26-latek prowadził pojazd, okres zatrzymania uprawnień, został przedłużony do 6 miesięcy.

Przypomnijmy, że kierujący pojazdem, który przekroczy dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym, musi liczyć się z odebraniem prawa jazdy na 3 miesiące. Jeżeli w dalszym ciągu będzie prowadzić pojazd bez uprawnień, trzymiesięczny okres zostanie przedłużony do 6 miesięcy.

Jeśli w tym czasie kierowca wsiądzie za kierownicę, zostaną mu cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Aby je odzyskać trzeba będzie musiał zdać egzamin na prawo jazdy. Kolejne zatrzymanie kierowcy, któremu cofnięto uprawnienia oznaczać już będzie popełnienie przestępstwa, które zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kędzierzynie-Koźlu

4 KOMENTARZE

  1. A Ziobro krzyczał że zrobi z pijanymi kierowcami pożądek. Tak się przejęli że zbiorowo wsiadają w POfaszystowskie gruzy…

  2. a nie można dla pewności, żeby nie jeździł w czasie pozbawienia uprawnień, wsadzić gościa po prostu do pierdla?

  3. A kiedy nasza komenda pochwali się, porażkami w działaniach? Ujawnienie kierowcy bez prawa jazdy to żaden wyczyn, przynajmniej z tego co wynika z reportażu był trzeźwy. Lepszy kierowca z cofniętymi uprawnieniami na drodze, niż pijany który bezmyślnie może na najgorszym wypadku zabić.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj