Niższe rachunki za ogrzewanie dla mieszkańców korzystających z MZEC. Nowe tabele cen i stawek

10

Mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla korzystający z ogrzewania dostarczanego przez Miejski Zakład Energetyki Cieplnej mogą spodziewać się niższych rachunków. W związku z czasowym obniżeniem niektórych stawek podatku VAT wprowadzono nowe tabele cen i stawek.

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Finansów z dnia 17 grudnia 2021 r. w okresie od 1 stycznia 2022 roku do 31 marca 2022 roku obniżona została stawka podatku VAT na dostawę energii cieplnej z 23% do 8%. Nowe ceny i stawki opłat uwzględnione zostaną przez MZEC sp. z o.o. w rozliczeniach z odbiorcami zgodnie z obowiązującymi przepisami. Komunikat spółki wraz z właściwą tabelą znajdują się w załączniku.

Najprawdopodobniej czekać będzie nas jeszcze jedna obniżka. W ramach ogłoszonej przez rząd Tarczy Antyinflacyjnej 2.0 w okresie od 1 lutego 2022 roku do 31 lipca 2022 roku stawka VAT na energię cieplną będzie wynosiła 5%. Nowy komunikat i cennik zostanie ogłoszony przez MZEC po publikacji rozporządzenia.

komunikat_odbiorcy_stawka_vat_2022

zalacznik_do_komunikatu_stawka_vat_2022

10 KOMENTARZE

  1. Aż, szkoda że klawn jewropy ( niektórzy mówią król), nie rządzi, przecież to dzięki niemu innym ciemnogrodom libertynskim mamy to co mamy.

  2. Dzięki epokowym decyzjom PiS mamy w końcu tani gaz, myśliciele i inteligenci zdecydowali, że cena gazu nie będzie negocjowana w długoletnich kontraktach o stałych cenach korzystnych dla Rosji. Geniusze i stratedzy podjęli decyzję, o cenach rynkowych powiązanych z cenami giełdowymi. No cóż już 2 lata po tej wspaniałej decyzji ceny giełdowe poszybowały. Wszyscy myślący Prawdziwi Polacy wiedzą, że to przedawkowanie Wina Tuska.

  3. Przestańcie pieprzyc o winie Tuska!!! Obecny rząd podjął decyzję o kupowaniu gazu na giełdzie, zawieraniu takich kontraktów z arabami i Amerykanami, a niewiadoma jest tylko jak będzie wyglądała cena gazu z szefu norweskiego po wybudowaniu rurociągu ale wiadomo że inwestycja musi na siebie zarabiać. Kto mi wytłumaczy skok cen pelletu i ekogroszku oraz brak wsparcia dla milionów właścicieli tych pieców w całej Polsce a miało być eko.

Skomentuj