Niż Nadia nadciąga. Będzie wiało ponad 100 km/h. Alert drugiego stopnia dla mieszkańców powiatu

1

 Przez Polskę będzie przemieszczał się aktywny układ niskiego ciśnienia z silnym i bardzo silnym wiatrem, z opadami śniegu i deszczu ze śniegiem. W nocy miejscami może być ślisko. Najsilniejszy wiatr wystąpi w nocy z soboty na niedzielę i w niedzielę. W porywach może osiągać nawet 115 km/h.

W związku z prognozą tak silnego wiatru, wydane zostało ostrzeżenie drugiego stopnia. Tak silne porywy wiatru mogą spowodować łamanie gałęzi lub nawet powalanie całych drzew, zrywanie linii energetycznych i wiele innych niebezpieczeństw.

Jak przekazuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, najgwałtowniejszych zjawisk spodziewamy się w nocy z soboty na niedzielę i początkowo w niedzielę. Na froncie chłodnym prognozowane są przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu, opady krupy śnieżnej. Dodatkowo bardzo silne porywy wiatru do 90-110 km/h powodujące zawieje i zamiecie śnieżne. Ponownie w tym sezonie zimowym pojawią się burze śnieżne. Zrobi się niebezpiecznie na drogach i chodnikach: będzie ślisko, a zawieje i zamiecie śnieżne będą ograniczały widzialność kierowcom. Po południu wiatr osłabnie, a na zachodzie pojawią się rozpogodzenia. Przejściowy spokój w pogodzie przyniesie dopiero poniedziałek.

Ostrzeżenia meteorologiczne:

Silny wiatr

stopień: 2
prawd. 95%
Przebieg: Prognozuje się wystąpienie silnego i bardzo silnego wiatru o średniej prędkości od 40 km/h do 55 km/h, w porywach do 100 km/h, w godzinach rannych 30.01 przejściowo porywy wiatru mogą osiągać prędkość około 115 km/h, z z zachodu.
Ważne:
Od: 2022-01-29 18:00
Do: 2022-01-30 21:00

1 KOMENTARZ

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj