Nikola Kuskowska w gronie najlepszych na Mistrzostwach Polski w Wędkarstwie Spławikowym

5

Nikola Kuskowska z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 9 zdobyła czwarte miejsce w I Uczniowskich Mistrzostwach Polski w Wędkarstwie Spławikowym. To duży sukces dla naszej zawodniczki, bo w trudnych warunkach atmosferycznych rywalizowała z uczniami z 12 województw.

Przez dwa dni od 12 do 13 czerwca na Odrze w Opolu, przy fatalnej pogodzie, o zwycięstwo walczyli uczniowie podstawówek oraz liceów z całej Polski.

Wśród najlepszych znalazła się Nikola Kuskowska z klasy 6b Publicznej Szkoły Podstawowej nr 9 w Kędzierzynie-Koźlu. Rywalizowała z 61 zawodnikami, reprezentującymi 12 województw, 15 Okręgów PZW i aż 49 szkół z terenu całej Polski. Warunki do łowienia były bardzo trudne, wysoka temperatura, burze z gwałtownym wiatrem nie ułatwiały zadania. Jednak dzielnej Nikoli nic nie stanęło na przeszkodzie, aby pokazać, że kobiet wędkarz brzmi dumnie.

Nicola w kategorii szkół zajęła 4. miejsce. To powód do dumy i radości. Cieszę się wraz z nią i jej rodzicami – trenerami, którzy udowadniają, że pasję i szkołę można skutecznie łączyć. Sukces naszej uczennicy to w pierwszym rzędzie zasługa rodziców. Jednak i współpraca z Kołem PZW Azoty i Sekcją Karpiową Azoty była w tym wypadku godna wskazania. Jestem przekonany, że Nicola jeszcze nie raz nas zaskoczy. Dziękuję jej i Grzegorzowi z Moniką za emocje, których mogłem być odbiorcą przez dwa dni zawodów – mówi Wojciech Czapla, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 9 w Kędzierzynie-Koźlu.

5 KOMENTARZE

  1. Jak to jest cały rok szkolny rzekomo uczyli się przez internet i zamiast teraz egzaminować uczniów czego się nauczyli i na tej podstawie wystawić oceny – to się nadal bawią ? W przyszłości to się zemści takie olewanie przez nauczycieli i na siłę przepychanie do następnej klasy. W przyszłości czeka nas młodzież uboga w wiedzę.

Skomentuj