NIK wziął pod lupę Powiatowy Urząd Pracy. Środki z Tarczy Antykryzysowej były wydatkowane właściwie

5

Kontrolerzy aż przez trzy miesiące przyglądali się dokumentom dotyczącym wykorzystania środków z Tarczy Antykryzysowej na wsparcie przedsiębiorców i pracowników. Chodzi o niebagatelną kwotę ponad 28 milionów złotych.

Kontrola została rozpoczęta 29 stycznia i zakończyła się 26 marca. Pracownicy NIK badali legalność, gospodarność i rzetelność wydatkowania środków z Tarczy Antykryzysowej, które Powiatowy Urząd Pracy przeznaczył na wsparcie przedsiębiorców w naszym powiecie.

W 2020 roku do urzędu wpłynęło 5283 wniosków na różne formy wsparcia. Zdecydowana większość z nich dotyczyła mikropożyczek dla przedsiębiorców. Z takiej formy pomocy skorzystało blisko 3200 przedsiębiorców, na których konto PUP przelał łącznie blisko 16 milionów złotych. Blisko 9 milionów wydano na dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników, niespełna trzy miliony złotych wyniosło wsparcie dla jednoosobowych działalności gospodarczych.

Po przenalizowaniu dokumentów kontrolerzy nie dopatrzyli się żadnych nieprawidłowości w wydatkowaniu środków. W związku z tym nie sformułowano żadnych uwag ani wniosków pokontrolnych.

5 KOMENTARZE

  1. Przepraszam czy to jest reklama PUPy ? Rozumiem jeśli NIK by coś znalazł no to by była jakaś informacja a tak… NIK powinien prześwietlić starostwo pod względem organizacji służby zdrowia i szczepień w KK.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj