Niezwykłe poletko ceramicznych maków w Śródmieściu. To dzieło niepełnosprawnych

1

Przed Miejskim Ośrodkiem Kultury w Kędzierzynie-Koźlu „wyrosło” poletko niezwykłych maków – zostały wykonane z ceramiki przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kędzierzynie-Koźlu.

Kwiaty wykonano ręczenie z gliny, a następnie wypalono w specjalnym piecu i pokryto ozdobną powłoką. To dzieło osób niepełnosprawnych intelektualnie uczestniczących w warsztatach.

– Nad wykonaniem kwiatów pracowaliśmy trzy miesiące, wkładając w to dużo serca i wysiłku. To zarówno rozwinięte kwiaty maków, jak i makówki wielkości strusich jaj. Mamy nadzieję, że efekt spodoba się mieszkańcom – mówi Agnieszka Urban, terapeuta z Warsztatów Terapii Zajęciowej.

Projekt „Wyspy kwiatów. Ceramiczny ogród” został zrealizowany w ramach zeszłorocznej edycji programu regrantingowego gminy Kędzierzyn-Koźle.

– Chcieliśmy, aby efekt uczestnictwa w programie był trwały, widoczny dla wszystkich, a jednocześnie ozdabiał nasze miasto. To nasz autorski pomysł. Inspirowaliśmy się naturą – dodaje Agnieszka Urban.

W sumie przed „Chemikiem” umieszczonych zostanie około 20 kwiatów. Łącznie natomiast wytworzono ich ponad 50. Pojawią się też w innych punktach miasta.

Maki mają też praktyczną funkcję. Latem w kielichach będzie zbierać się woda, zamieniając je w poidełka dla ptaków.

 

 

1 KOMENTARZ

Skomentuj