Niezależni z Markiem Piaseckim. Jest kolejny komitet na wybory samorządowe

22

Powoli klaruje się rozkład sił politycznych przed zbliżającymi się wyborami samorządowymi. Po Sabinie Nowosielskiej i Platformie Obywatelskiej swój komitet zarejestrował Marek Piasecki.

W rejestrze Państwowej Komisji Wyborczej jak na razie uwzględniono dwa komitety z Kędzierzyna-Koźla: pierwszy był Komitet Wyborczy Wyborców Sabiny Nowosielskiej-Koalicja Obywatelska (wspólne listy obecnej prezydent Kędzierzyna-Koźla z Platformą Obywatelską, bez udziału Nowoczesnej), drugi właśnie się pojawił: to Komitet Wyborczy Wyborców Niezależni z Markiem Piaseckim.

Marek Piasecki jest radnym powiatowym. W poprzednich wyborach parlamentarnych ubiegał się z ramienia Kukiz’15 o mandat posła. Jego nazwisko od dłuższego czasu pojawia się na giełdzie kandydatów na prezydenta Kędzierzyna-Koźla. Oficjalnie Piasecki jeszcze jednak nie zadeklarował startu.

Udział w wyborach na prezydenta Kędzierzyna-Koźla ogłosił już za to kandydat Prawa i Sprawiedliwości Andrzej Chrzanowski.

22 KOMENTARZE

  • Kim są ci niezależni bo z tego co widać i słychać to osoby które w większości miały już swój czas żeby się zaprezentować i zrobić coś dla miasta nic z tego nie wyszło jak nie afery, przekręty, dziwne chorobowe czy romanse w pracy. Wystarczy oszustw.

 1. Niezależni? Hahahahaha, to jest zakamuflowany Kukiz’15, czyli jednym słowem przystawka PiSu. Ten pan poseł na zdjęciu ręka z w rękę z PiS niszczył polską konstytucję i polskie sądy. Ludzie, nie dajcie się nabrać na kryptoPiS!

  • o! kandydat się odezwał. twierdzi żeby porozmawiać na fb, to tak jak reklamują ostatnio czytanie przez słuchawki. Za niedługo kotlety tego pana będą aplikowane mailem.

 2. Dzień dobry. Proszę mi wyjaśnić jak to jest możliwe, że nazwy koalicji PO-Nowoczesna używa się nawet w momencie gdy ta druga nie ma z tym nic wspólnego ? Cytat: „W Kędzierzynie-Koźlu powstał Komitet Wyborczy Wyborców Sabiny Nowosielskiej-Koalicja Obywatelska (wspólne listy obecnej prezydent Kędzierzyna-Koźla z Platformą Obywatelską, bez udziału Nowoczesnej)”. Kolejne wyborcze kłamstwo ? Proszę partie: Nowoczesna i Platforma Obywatelska RP w Kędzierzynie-Koźlu o odpowiedź.

  • Wyraźnie napisane jest, jak brzmi nazwa komitetu wyborczego zarejestrowanego w PKW. – Komitet Wyborczy Wyborców Sabiny Nowosielskiej-Koalicja Obywatelska.
   Równie dobrze ten komitet mógłby przyjąć nazwę:
   Komitet Wyborczy Wyborców Sabiny Nowosielskiej-Platforma Obywatelska
   lub:
   Komitet Wyborczy Wyborców Sabiny Nowosielskiej-Miasto Razem
   albo:
   Komitet Wyborczy Wyborców Sabiny Nowosielskiej-Obywatele RP
   Można mnożyć propozycje nazw. Szanowny Cudzie nad Odrą, powiedz, w czym widzisz problem. Czy w tym, kto przystępuje do komitetu wyborczego, czy może w tym że się ciebie nie pytali o zgodę na nazwę.

   • Naturalnie – Pan może nie rozumieć, że tak, a nie inaczej nazwany Komitet oznacza PO i Nowoczesną w jednym ale dlaczego swą indolencją na forach epatuje ? Tego dla odmiany ja nie rozumiem…

    • Muszę ripostować w sposób identyczny. Pan nie rozumie zasad zgłaszania komitetów wyborczych do PKW. Zatem panu wyjaśnię na najnowszym przykładzie z portalu kk24.pl.
     SLD, Nowoczesna i środowisko Masalskiego zarejestrowało w PKW Komitet Wyborczy SLD Lewica Razem.
     Nie ma w nim wyszczególnionych nazw partii Nowoczesna i środowiska Masalskiego.
     Powiem panu więcej, jeśli jakaś organizacja zgłosi do PKW np Komitet Wyborczy Sprawiedliwie i Prawnie, to zostanie zarejestrowany. A wie pan dlaczego? Bo taki komitet nie został dotychczas zgłoszony.

     • Użyta w tekście nazwa po myślniku: „Koalicja Obywatelska” zamiast „Platforma Obywatelska” jednoznacznie(!) sugeruje, że w tym układzie jest Nowoczesna, a to jest mylące więc nawet autor tekstu wyjaśnia, że zdecydowanie tak nie jest. Czy autor tekstu wyjaśni to 58.000 mieszkańcom K-K podczas obecnej kampanii ? Z kim kędzierzyńskie PO był lub jest nadal w koalicji przystępując do koalicji z Komitetem Nowosielskiej ? Potrafi Pan odpowiedzieć ? Zna Pan genezę nazwy i skład Komitetu, w którym swój udział ma PO – „Koalicja Obywatelska” ?

      Czy Pan wreszcie cyknął o jakie nadużycie tu chodzi ?

    • Koalicja Obywatelska, człowieku ocknij się! Każdy ma prawo zarejestrować komitet pod dowolną nazwą, byle by ta nazwa nie była już zarejestrowana lub nie kojarzyła się znacząco z istniejącym komitetem. Nie może też zawierać nazwy działających organizacji i instytucji zarejestrowanych.
     Czyli, jeśli ktoś zechce zarejestrować komitet o nazwie NIK, albo SLD,albo PiS, etc. musi posiadać pełnomocnictwo /tych organizacji/ do rejestracji.
     Nazwa >koalicja Obywatelska< nigdzie nie jest zarejestrowana i pan może to kojarzyć z czym się panu podoba, nie nasz problem.
     A jeśli o cykanie chodzi, to wygląda na to, że pan sobie jednak "cyknął", co nie usprawiedliwia jednak pana do wypisywania bzdur.

    • KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA,
     – skrót nazwy: KKW PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA,
     – pełnomocnikiem wyborczym Komitetu jest: Grzegorz Wójtowicz,
     – pełnomocnikiem finansowym Komitetu jest: Łukasz Pawełek,
     – partie polityczne tworzące koalicję: Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej, Nowoczesna,
     – siedziba Komitetu: ul. Wiejska 12a, 00-490 Warszawa;
     ———————————
     Powyżej podałem komunikat PKW o utworzeniu koalicyjnego komitetu wyborczego obu partii.
     Natomiast koalicyjny komitet wyborczy zawiązany w Kędzierzynie-Koźlu do wyboru RM nosi nazwę Komitet Wyborczy Wyborców Sabiny Nowosielskiej-Koalicja Obywatelska.
     To są dwie zupełnie różne nazwy, i do komitetów mogą dołączać także inne i różne w obu przypadkach podmioty polityczne i społeczne.

Skomentuj