Nieszczęśliwy wypadek w autobusie komunikacji miejskiej. Pasażerka zabrana do szpitala

9

Służby ratunkowe interweniowały po godzinie 8 na ulicy Piastowskiej. W autobusie komunikacji miejskiej przewróciła się jedna z pasażerek, która doznała obrażeń. Kierowca tłumaczył, że zahamował gwałtownie, by uniknąć zderzenia z pojazdem, który wymusił pierwszeństwo przejazdu.

Do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu z ulicą Gazową.

– Według wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu, wyjeżdżający z uligy Gazowej bus, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu autobusowi, w wyniku czego jego kierowca był zmuszony do gwałtownego hamowania. Podróżująca autobusem 38-letnia kobieta doznała obrażeń i została zabrana na badania do szpitala – opowiada mł. asp. Małgorzata Cisowska z Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu.

Policjanci zabezpieczyli monitoring znajdujący się w pojeździe. Trwa ustalanie szczegółowych okoliczności zdarzenia.

9 KOMENTARZE

 1. Jazda tym akurat autobusem to ‚walka o życie’. Ciężko wsiąść, a co dopiero się w nim utrzymać, jak nie ma wolnego miejsca dosiedzenia. Te autobusy powinny być już dawno wycofane z ruchu drogowego.

 2. prawda jest taka, że kierowcy mzk strasznie szarpią przy ruszaniu i hamowaniu i przez to też nie jeżdżę mzk, bo za każdym razem moja podróż kończy się wymiotami

  • Jeśli twierdzi Pani że kierowcy naszego MZK szarpią przy ruszaniu i hamowaniu, to dla porównania poponuję wybrać się do Świnoujścia i tam skorzystać z usług komunikacji miejskiej.
   Po powrocie powie Pani że nasi kierowcy prowadzą autobusy jak anielice jakoweś.

  • Bardzo dobrze, że nie jeździ Pani MZK, żadna to przyjemność podróżować z kimś kto wymiotuje. Poza tym za zanieczyszczanie pojazdu należy się mandat!

 3. Dokładnie, kierowca czasem jest jaki jest ale to nie ich wina że nie raz ludzie nie ustępują pierwszeństwa. Autobus odrestaurowany i sprawny, nie widzę powodu by mial być wycofany z obiegu, no ale ktoś kto się nie zna zawsze najwięcej powie. :)

 4. Zabrali monitoring z KAMER autobusu chciałbym zobaczyć gdzie te kamery haha
  WGL zrobicie te autobusy … A w autobusie śmierdzi starości metalem , brudem …. jest nie szczelny … ludzie brzydza się wsiadac technika idzie do przodu ciężarówki są na drogach nowe … A autobusy stoją w miejscu …. dziwicie się gdy szarpie jak jest manualną skrzynia biegów… ? Gdzie jest zwalniacz/retarder …. bez tego zawsze będzie szarpać przy hamowaniu bez sensu się łudzić kierowcy nigdy nie jeździli nowym AUTOBUSEM to jeśli się przesiąda pomyślą że są na statku kosmicznym … taka prawda czyli rozumiem że KIEROWCY MZK nie wymieniaja telewizorów tylko nadal kineskopowe i jedynie naprawiaja … żal… żal takich wypowiedzi

  • O, kurcze!
   Tyle światłych słów techicznych, że normalnie czuję się sponiewierany.
   Aż nie wiem co mam odpowiedzieć na takie górnolotne stwierdenie że autobusy stoją w miejscu, mimo tego że jadą.

 5. Jaki jest związek między wymuszeniem pierwszeństwa, a szarpaniem przy hamowaniu, w tym przypadku hamowaniu awaryjnym? Jeśli faktycznie doszło do wymuszenia, to nowocześniejszy pojazd dzięki efektywniejszym hamulcom (bębny starego ikarusa vs tarczówki nowych wozów) wytraci prędkość w krótszym czasie, a to bynajmniej nie przełoży się na zredukowanie siły bezwładności działającej na pasażerów. Natomiast szarpanie przy ruszaniu zasadniczo nie dotyczyło ikarusów w wersji turbodoładowanej (właśnie takich jak ten ostatni kędzierzyński z nr 312), bo silniki tych wozów nie cierpiały na niedostatek momentu obrotowego powodujący owo szarpanie podczas ruszania. Ponadto tabor MZK to nie widzimisię kierowców firmy, bo każdy z nich chciałby jeździć pojazdem najnowocześniejszym, w którym straci najmniej zdrowia podczas pracy, tylko kwestia opłacalności eksploatacji posiadanych pojazdów i budżetu na zakup nowych.

Skomentuj