Niesamowite chemiczne show już w tę sobotę w Kędzierzynie-Koźlu

0

Zapierające dech w piersiach doświadczenia chemiczne przeprowadzane na żywo, laboratorium, w którym każdy malec będzie mógł poczuć się jak wielki naukowiec, a nawet pokazy kuchni molekularnej. To wszystko i wiele więcej już w tę sobotę podczas eventu chemicznego w galerii Odrzańskie Ogrody.

Wydarzenie rozpocznie się w południe i potrwa aż do godz. 18. W tym czasie wszystko będzie kręcić się wokół chemii. Jeśli ktoś ma wątpliwości, że to ważna i pasjonująca nauka, tego dnia na pewno je rozwieje. Zobaczyć będzie można spektakularne doświadczenia chemiczne podzielone na cztery bloki tematyczne: wybuchowy, smoczy, czarodziejski i kolorowy. Przez cały czas działać będzie sześć stoisk laboratoryjnych poświęconych kuchni molekularnej, miksturom i eliksirom, kolorom chemii, wytwarzaniu mydła, narzędziom chemika i gigantycznym bańkom mydlanym.

FB_chemia OO

Najmłodsi dostaną karty młodego chemika. Ci, którzy na poszczególnych etapach” naukowego wtajemniczenia” zbiorą na nich wszystkie pieczątki, otrzymają nagrody. Oczywiście udział w imprezie jest darmowy. Jej główny cel to pokazanie, że chemii uczyć można się także poprzez zabawę.

Wydarzenie organizuje Klaster Chemii Specjalistycznej Chem-Ster w ramach działań podjętych w związku z realizacją projektu rozwojowego pt.:”Program kształcenia kadr dla branży chemicznej”, a wspiera je Grupa Azoty ZAK, Kędzierzyńsko-Kozielski Park Przemysłowy oraz Galeria Handlowa Odrzańskie Ogrody.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj