Niepokojące dane dotyczące koronawirusa. Na Opolszczyźnie potwierdzono 16 nowych przypadków

14

Ministerstwo Zdrowia przekazało w środę rano najnowsze dane dotyczące rozwoju epidemii koronawirusa. W całym kraju potwierdzono 150 nowych przypadków COVID-19 oraz 10 zgonów, których przyczyną był koronawirus.

W województwie opolskim w środę rano potwierdzono 16 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Aż 7 z nich dotyczy mieszkańców powiatu strzeleckiego (4 mężczyzn, 2 kobiety i kilkuletnia dziewczynka). Trzy nowe zakażenia odnotowano w naszym powiecie, gdzie zachorowały dwie panie w średnim wieku i mężczyzna w sile wieku. Wszyscy zarazili się lokalnie i przebywają w kwarantannie domowej. Listę nowych zachorowań uzupełniają mieszkańcy powiatu opolskiego (mężczyzna w wieku senioralnym i nastolatek), dwaj mężczyźni z powiatu kluczborskiego i mężczyzna z powiatu oleskiego.

Aktualne informacje dotyczące sytuacji w szpitalu przekazało starostwo powiatowe:

W szpitalu zakaźnym w Koźlu przebywa obecnie 46 pacjentów, w tym 39 osób z potwierdzonym zakażeniem, w grupie zakażonych jest jedno dziecko, reszta (7 osób) to pacjenci, u których podejrzewa się zakażenie, wśród podejrzanych jest troje dzieci(stan na środę, 3 czerwca, godz. 10:04).

W izolacji domowej przebywa 20 osób z terenu powiatu (z potwierdzonym zakażeniem), w kwarantannie przebywają 34 osoby, w kwarantannie w związku z przekroczeniem granicy przebywają 94 osoby. 99 osób objętych jest nadzorem epidemiologicznym.

14 KOMENTARZE

 1. instruktor narciarski już wszystkie maski sprzedał więc minister postanowił że już masek nie trzeba nosić, po 5 dniach efekt już widać, ciekawe jaki efekt dadzą kina, fryzjerzy, siłownie i place zabaw, na szczęście wczoraj zdążyli już ogłosić sukces, uff

  Zostawcie Titanica!
  Nie wyciągajcie go!
  Tam ciągle gra muzyka
  A oni w tańcu śnią
  Niezatapialny sen…

 2. oooo, kurła, no popatrz, a media rzondowe donoszą (bo to nie są informacje), że plemiel ogłosił sukcesy…

 3. Nie martwcie się o narciarza ma „najlepszego” adwokata w kraju
  A stosunkowo niewielka ilość zgonów oraz zachorowań to nie sukces
  a jakie sukcesy ma Trzaskowski w Warszawie albo Kaczor Donald w Brukseli

  • Stosunkowo niewielka ilość zachorowań wynikająca ze stosunkowo niewielkiej ilości wykonywanych testów. Co do sukcesów Tuska. Był przewodniczacym parlamentu europejskiego, a Kaczyński jest tylko zwykłym posłem. A jakie sukcesy odnosi szydło, Zalewska i reszta pisowskiej hołoty w Brukseli?

 4. To że kaczor donald był za „zasługi” przewodniczącym to wiadomo tylko co dokonał na tym stanowisku.
  A jaka to jest niewielka ilość testów oczywiście w stosunku do innych państw.
  A ile ludzi zmarło w Polsce w stosunku do Niemiec niestety testy im nie pomogły.

  • Na tyle niewielka, że w Europie tylko 4 kraje wykonały mniej testów niż Polska. Skutki widać. Niemcy dawno sobie poradziły z wygaszeniem. Czesi, Słowacy, Austriacy itd też. Stały przyrost aktywnych chorych ma tylko Polska, Białoruś i Szwecja. 3 kraje w Europie nie otworzą granic dla Polaków chcących przyjechać na wakacje ze względu na to że nie potrafimy sobie poradzić z epidemia i stwarzamy zagrożenie dla innych.

  • A że Tusk był za zasługi to wiadomo. Tylko w pisie awansują.za sluzalstwo i głupotę. Kaczyński wie, że za granicą byłby nikim. W Polsce ma do dyspozycji 234 prymitywów, bezmyślnie wykonujących jego polecenia, więc się tego trzyma. Przepraszam 235 a nie 234. Zapomniałem i Andrzeju Maliniaku dudzie

 5. Widzę że brak argumentów to też argument więc trzeba trochę po obrażać.
  A przyrost zachorowań jest stały ale niski.
  proszę xxx o podanie jednego sukcesu donalda na stanowisku „Króla Unii”.

Skomentuj