Niepełnosprawność nie przekreśla jego marzeń. Szymon zdobywa kolejne medale!

1

Niespełna rok temu pisaliśmy o sukcesie w pływaniu Szymona Gromady, dziś ponownie chwalimy się zwycięstwem dzielnego mieszkańca naszego miasta. Na Mistrzostwach Polski „Sprawni Razem” zdobył złoto i brąz, po raz kolejny pokazując, że niepełnosprawność nie jest przeszkodą w osiąganiu sukcesu. 

Szymon Gromada urodził się z zespołem Downa, jednak dysfunkcja nie przeszkadza mu w rozwoju swoich pasji. Rok temu w Mistrzostwach Polski w Pływaniu ZSS „Sprawni Razem” w Krakowie zdobył brąz w stylu dowolnym, brąz w stylu motylkowym, brąz w stylu dowolnym w kategorii open oraz srebro w sztafecie drużynowej stylem dowolnym.

W tym roku sięgnął już po złoto. Na Mistrzostwach Polski w Krakowie, które odbywały się 11 – 12 września, zdobył złoty medal w stylu dowolnym na 50 metrów, a w stylu motylkowym 50 metrów i dowolnym na 200 metrów, brązowy. To ogromny sukces dla młodego zawodnika z Kędzierzyna-Koźla.

Jesteśmy bardzo dumni z Szymka i z jego osiągnieć, z tego jak pracuje podczas codziennych treningów zarówno na basenie, jak i w domu na swojej mini siłowni. Jego codzienna praca i samozaparcie owocuje niesamowitymi osiągnięciami. Po roku treningów mamy w domu Mistrza Polski i brązowego medalistę w stylu dowolnym i motylkowym. Co więcej, w ciągu roku Szymon zrobił bardzo duże postępy zarówno w stylu, jak i czasowe, dzięki swojemu trenerowi Bartkowi Kuziarze. Bardzo się cieszymy, że mamy tak walecznego zawodnika, który godnie reprezentuje województwo opolskie – mówi siostra Szymona, Sandra Gromada.

Jak zdradza rodzina Szymona, konkurencje sportowe bardzo go motywują, a sukcesy uskrzydlają.

Sukcesy dodały mu dużo siły, pewności siebie, a przede wszystkim wiary w jego możliwości. A to wszystko przyda się podczas Igrzysk Europy we Włoszech, które już niedługo, bo 4 października – dodaje Sandra Gromada.

1 KOMENTARZ

Skomentuj