Nielegalne odprowadzenia ścieków na Odrze i Kanale Gliwickim. Wykryto je także na naszym terenie

10
Ilustracja.

Jak wynika z danych Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie, na Odrze wykryto niemal trzysta nielegalnych upustów ścieków i nieznanych substancji. Także na terenie Kędzierzyna-Koźla są takie wyloty.

Katastrofa ekologiczna na Odrze to problem, który zbulwersował całe społeczeństwo. Wody Polskie ogłosiły, że prawie 1400 upustów ściekowych wzdłuż polskich rzek nie ma aktualnego pozwolenia wodno-prawnego na odprowadzanie ścieków. Na Odrze odnotowano 282 takie przypadki. Skontaktowaliśmy się z przedstawicielem Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gliwicach, aby zapytać się o liczbę wylotów i upustów, w tym niezalegalizowanych do Odry oraz Kanału Gliwickiego na terenie powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.

– Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gliwicach informuje, że prowadzi etapową weryfikację w terenie wylotów zarówno do rzeki Odry jak i do Kanału Gliwickiego. Łącznie dotąd zlokalizowano 57 wszystkich wylotów (na odcinku rzeki Odry, będącym w zarządzie RZGW w Gliwicach i Kanale Gliwickim) – mówi Linda Hofman, rzecznik prasowy Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie w Gliwicach.

– Na terenie Kędzierzyna-Koźla zinwentaryzowano dotychczas trzy niezalegalizowane wyloty. Prowadzona weryfikacja obejmuje cały obszar działalności RZGW w Gliwicach i jest procesem czasochłonnym. Wody Polskie w Gliwicach na terenie swojej administracji – dodaje Linda Hofman.

10 KOMENTARZE

 1. Acha, czyli Wody Polskie, które tuż po powołaniu dokonały zakupów 200 Tuscon’ów jako podstawowe narzędzie pracy w terenie, kupione zimą na oponach letnich… W kolejnym zakupie 247 pojazdów bardziej użytkowych.
  Widać teraz jak na dłoni, że te pojazdy mają słabe właściwości terenowe, że ciągle tyle ścieków bądź nieoczyszczonej wody ubogacało Odrę.

  Brawo PiS brawo władza, brawo Morawiecki i Kaczyński. Polska idzie dobrą drogą. Zimą można palić wszystkim byle nie oponami, PiS dba o środowisko i Polaków płuca.
  Jaszczomp Glapiński : „węgla nie zabraknie.”

 2. Skoro wiadomo że złote algi rozmnażają się w słonej wodzie a zasolenie tego odcinka kanału przekroczyło sterzenie krytyczne, to jaki problem mają władze z ustaleniem truciciela który od wiosny bawi się z nimi w ciociobabke. Kupują sprzęt za grube miliony z którego nie potrafią korzystać, to samo z BMW w policji które są nagminnie kasowane przez brak umiejętności pościgowych policjantów.

  • Każda tego typu instytucja powołana jest po to żeby istnieć, łowić kasę, kupować beemki i inne graty. Słowem wydawać miliony.
   Realne działanie już do nich nie należy.
   Zatrudniają szkolonych w prawie, by ci tak lawirowali pomiędzy paragrafami, żeby mocodawcom nic się nie stało.
   I w tym momencie pojawia się równie odpowiedź do PIKa mającego fobie i nazywającego Rysia esbekiem, a zakochanego z zaćmieniem oczu i umysłu włącznie, nad władzą pisowską i jego drukowaniem pustych nominałów włącznie.

  • Bo z tym władza PiS ma tak samo jak z benzenowym trucicielem. Nie chodzi o to by złapać ale by wszem mówić, ze szukają. Poseł PiS Janusz Kowalski OBIECAŁ, że znajdzie sprawcę benzenowania … dziwnym trafem nie zwalił na Tuska.

 3. 6500 urzędników?
  Te wszystkie wyloty powinny być dawno zalane betonem. A firmy obciążone kara 1 mln złotych. Bez wyjątku. Te które karane były wielokrotnie powinny zapłacić po 10 milionów.

  Patalachy.

 4. Spoko zakaz korzystania z wody w Kanale obowiazuje do 13 wrzesnia 2022 Roku, potem nastapi cisza( Inspektorat Ochrony Srodowiska, Pismo do magistratu KK)

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj