Niedzielny rajd zakończony zatrzymaniem prawa jazdy. Pirat wpadł na ulicy Dunikowskiego

7

O sporym pechu może mówić 35-letni mieszkaniec powiatu kędzierzyńskiego, który w terenie zabudowanym, na obowiązującej „pięćdziesiątce” jechał z prędkością 106 km/h. Policjanci zatrzymali prawo jazdy 35-letniemu kierowcy opla oraz ukarali go mandatem. Na jego konto trafiło także 10 punktów karnych.

W niedzielę w Kędzierzynie-Koźlu na ulicy Dunikowskiego policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli osobowego opla. Przyczyną kontroli była prędkość kierującego. Na obszarze zabudowanym mężczyzna gnał swoim samochodem z prędkością 106 km/h. Piratem drogowym okazał się 35-letni mieszkaniec powiatu kędzierzyńskiego.

Nieodpowiedzialnemu kierowcy policjanci już zatrzymali prawo jazdy na 3 miesiące. Dodatkowo 35-latek został ukarany wysokim mandatem, a na jego konto trafiło 10 punktów karnych.

Policjanci przypominają, że zgodnie z nowelizacją przepisów drogowych za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym (powyżej 50 km/h) grozi utrata prawa jazdy.

7 KOMENTARZE

  1. owej niedzieli nasi dzielni stróże prawa(?) urządzili perfidną łapankę-jeden sukowóz stał zaraz za światłami w Kłodnicy a drugi tam gdzie zwykle czyli przed zjazdem do Portu. miało to miejsce ok 18 chyba.

  2. do „pan Piotr” i bardzo dobrze, że urządzili łapankę, niech tak robią codziennie, może wtedy debile za kółkiem zaczną jeździć zgodnie z przepisami, a jeśli nie pomoże mandat + punkty, to zabrać prawko

  3. wyłapią debili to pewnie dobrze a przy okazji ciebie capną bo przekroczysz prędkość o 10 km,nie zapniesz pasów albo zapomnisz w dzień swiateł włączyć. i nie skończy się na pouczeniu-jak znam życie.

  4. Na tym odcinku mogli by podnieść prędkość śmiało do 70 km/h -ale znając życie tego nie zrobią bo nie będzie o czym pisać :)

  5. Prawda prawda ze 70km/h moglo by być, ale gdzie wtedy nasi dzielni stróże prawa by zarabiali? To kest odcinek do zarabiania. Zawsze tam zwalniam. Ale przez miasto przelatuje 100tką bo tam nigdy nie łapią.

Skomentuj