W Zakrzowie trwają dożynki powiatowe. W niedzielę dzień drugi. Występy i darmowe atrakcje dla dzieci

3

W sobotę rozpoczęły się dożynki powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego, które przez cały weekend odbywać się będą w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Zakrzowie.

Program zaczął się od Forum Samorządowego poświęconego problematyce obszarów wiejskich w Polsce i Unii Europejskiej. W spotkaniu udział wzięli m.in. Gabriela Morawska Stanecka – wicemarszałek Senatu RP, eurodeputowany Adam Jarubas, poseł Ryszard Wilczyński. Samorząd wojewódzki reprezentowali Antoni Konopka oraz Robert Węgrzyn.

W godzinach popołudniowych goście mogli obejrzeć pokaz jeździecki w wykonaniu Żanety Skowrońskiej-Kozubik aktualnej mistrzyni Polski w ujeżdżeniu. Odbyły się także liczne występy muzyczne – „ Opowieści z Kurnika”- Joanny Jeżewskiej i Renaty Zarębskiej,   Katarzyny Pluty, Dominika Komandera, Agnieszki Treffon oraz zespołu Gwiazdeczki i Poezja z Reńskiej Wsi.

Cały niedzielny program dożynek zostanie zrealizowany bez względu na pogodę, ponieważ uroczystości odbędą się w hali ośrodka. Od godziny 11 dla gości będzie dostępna wystawa zwierząt, w południe rozpocznie się msza polowa, a o 13:00 nastąpi uroczyste otwarcie dożynek.

Jednymi z głównych atrakcji dnia będzie na pewno program „Gotuj Śpiewająco” Kevina Aistona i Juliana Ursyna Niemcewicza oraz występ zwycięzcy programu Mam Talent – Alexandra Martineza. O dobry humor gości zadba Krzysztof Respondek, który zastąpi Piotra Pręgowskiego, nie mogącego przyjechać ze względów zdrowotnych.

Na parkingu przed GOSIR-em czekać będzie duże wesołe miasteczko oraz darmowy dmuchaniec, darmowa wata cukrowa oraz popcorn, przygotowano także liczne konkursy nie tylko dla najmłodszych.

3 KOMENTARZE

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj