Niedziela, brzydka pogoda, ludzie wreszcie zostali w domach. To, co działo się w tygodniu, woła o pomstę do nieba!

26

Na placach zabaw dzieci, w parkach spacerujące grupki, na działkach grill i dobra zabawa.  Niestety tak spędzają czas mieszkańcy miasta, robiąc sobie „koronaferie”. Sanepid przestrzega – w trakcie epidemii to bardzo nieodpowiedzialne! Władze miasta zamknęły natomiast place zabaw i siłownie zewnętrzne.

Piękna pogoda w ostatnich dniach kusiła i to bardzo. Oczywiście wyjście na spacer do lasu jest jak najbardziej wskazane, pod warunkiem, że unikamy skupisk ludzkich. Jednak wystarczyło w ciągu ostatnich dni odwiedzić tereny działek, czy place zabaw, aby zobaczyć jak wiele osób wspólnie spędzało czas.

Grillowanie ze znajomymi na działkach. Dzieci korzystające ze wspólnych urządzeń na placach zabaw. Niewielu rodziców zdaje sobie sprawę z tego, że uchwyty czy drabinki nie są dezynfekowane. A przecież trudno wytłumaczyć maluchowi, by nie brał rączek do buzi. Co gorsza, nawet osoby w grupie ryzyka przesiadują wspólnie na przystankach autobusowych, stoją w kolejkach w sklepach, siedzą na ławkach w parkach i nie przejmują się zachowywaniem odpowiedniej odległości. Można powiedzieć, idealne warunki dla koronawirusa.

Przede wszystkim należy unikać skupisk ludzkich. Dzieci bawiące się na placu zabaw? Przecież to bardzo nieodpowiedzialne. Po to jest to odizolowanie, aby nie prowokować takich sytuacji. Pamiętajmy o tym, że place zabaw nie są dezynfekowane na bieżąco i ryzyko przeniesienia wirusa jest bardzo duże – mówi Małgorzata Kopczyńska, inspektor sanitarny z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kędzierzynie-Koźlu.

Zupełnie nieodpowiedzialne jest zachowanie osób szturmujących markety budowlane, które właśnie teraz nadrabiają zaległości remontowe – decyzją rządu ograniczono tylko funkcjonowanie galerii handlowych. Sklepy wielkopowierzchniowe działające odrębnie są czynne jak zwykle. Ich pracownicy codziennie narażeni są na bliski kontakt z setkami ludzi i naprawdę są przerażeni. Nie mają jednak innego wyjścia, muszą pracować.

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidomiologiczna w Kędzierzynie-Koźlu apeluje o to, aby rozsądniej podchodzić do sprawy. Wszystkie zachowanie opisane powyżej sprzyjają rozprzestrzenianiu koronawirusa. To prosta droga do powtórzenia scenariusza włoskiego, gdzie codziennie z powodu choroby COVID-19 umierają setki osób!

Na szczęście najbliższe prognozy pogody ochłodzą zapały mieszkańców miasta do wspólnego spędzania czasu na świeżym powietrzu w większym gronie. Warto jednak zastanowić się nad takim działaniem, bo lekceważąc sytuację, narażamy siebie i najbliższych.

26 KOMENTARZE

 1. Mieszkańcy KK POsłuchali żoneczki Krzyśka Brejzy, która UBOLEWA, że tak mało w Polsce jest zarażonych. Minister mówił, że będzie już 2 tysiące, a tu tylko jedna czwarta chorych. Ruchy, ruchy Matołkowianie !!!! Słuchać się elity totalnej opozycji

  • Moda na używanie zapisow w stylu „UBywatelska”, „POdłość” itp. jest już naprawdę nudna… I żałosna. To taki brak normalnej umiejętności artykułowania swoich zastrzeżeń i zarzutow.

  • Nie kłam, nie było żadnego ubolewania tylko pytanie czy mała ilość wykrytych zakażeń nie jest przypadkiem wynikiem wykonania małej ilości testów !

  • głupi bezmyślny komuchu to ty posłuchaj kulawego UBeka z żoliborza a jak będziesz dzięki niemu zdychał włącz sobie tvp to takim jak ty postkomunistycznym niewolnikom wystarcza. Ona tylko bredziła,a kulawy UBek chce wysłac tysiące na śmierć! Bydlaku zer stalinowskim rodowodem!

 2. Pamiętajmy,że wiele z was jest tęmpych,tylko mały odsetek ludzi na świecie ma trochę oleju w głowie.Macie przykład co się teraz dzieje na świecie…brak jakiej kolwiek dyscypliny nie nałożonej przez nas samych.Jesteście tęmpi.

 3. Polacy są narodem wybranym, do tego mamy najlepszy „rzond”. Nikt Prawdziwemu Polakowi nie będzie mówił, że nie może wymienić kibla czy posadzić kocimiętkę, a po wyczerpujących zajęciach uczciwie napić się wódki przy „grylu” z kolegami, którzy nigdy byli u makaroniarzy czy wrogich Niemczech. Przecież nie kto inny jak Jarosław – Słońce Międzymorza, oznajmił, że „Grillowanie to nasze dzieło”.
  Koronawirus to dzieło, o którym dowiadujemy się z programów TVP Rachoń: „Trupów jest mało”, „Wirus zbudowany jest pod ZUS”. 2mld zostały świadomie zainwestowane, jest to inwestycja powtarzalna co rok przez następne 5 lat, mamy więc okrągłą sumkę 10mld. Prezes TVP się zmienił ale ma doświadczonego doradcę… poprzedniego prezesa. Prezydent ograny w pokerka, a zaproszenie na wybory dalej aktualne.
  Tylko wiara w wiadomości nas uchroni, chorych nie przybywa podobnie jak w Korei Północnej bo .. nie ma testów w kilku województwach. A dlaczego nie robi się testów… bo nie ma chorych, a dlaczego … bo nie ma testów.

  Jako forumowy idiota, mam zapasy do końca roku w piwnicy, generator prądu, 250l paliw, 50l bimbru, 100kg mąk przednich, świece i zapałki, paprykarz szczeciński, gulasz angielski, cukier i melasę, suszone białko zwierzęce ( wodne i lądowe), tłuszcze ciekłe i kraty w oknach.

 4. Dbajmy o siebie,siedźmy w domu,jedzmy surówki i pod żadnym pozorem nie wyłączać kurwizji,zbierać szyki na 10 maja,bo jak powiedział Wielki Wódz,nie ma przesłanek do przesunięcia terminu wyborów,a po wyborach będą takie cuda,że to nie my z wirusem będziemy mieli problem ale on z nami.

  • Pochylcie się jeszcze nad Muchomorem Toruńskim, rzecze on w błagalnych tonach o jałmużnę dobrowolna na jego inwestycje pod i nadziemne. Szczególnie kuźnia kadr dziennikarskich prosi o wsparcie. Oczywiście pracująca nad szczepionką grupa ekspertów w tajnych kompletach, schowana przy świecach została objawiona, również prosi o wydruki Mennicy.

 5. Rychu przemówił swoją głupotą i mową nienawiści.Siedzi w domu na d … i się nudzi,to raz na czas mósi napisać jakiś durny komentearz.

 6. Proszę się nie napinać,Rychu ma poczucie humoru,subtelna nutka szyderstwa,to jest całkiem fajne,wyluzujcie ludzie

 7. POKOnani byli przekonani, że koronawirus spowoduje upadek rządu, bankructwo kraju i władzę zwierzchnią Brukseli lub Berlina.
  A teraz kędzierzyńsko-kozielska czerwona zaraza jest w szoku, bo nawet katole posłuchali swoich biskupów i kapłanów i ograniczyli obecność w kościele zgodnie z zaleceniami.
  Słowa szacunku dla wszystkich, którzy dbają o nas, pracując w służbie zdrowia, handlu, usługach, pomocy społecznej. Dobrze, że jesteście.

  • Czy wierzący i oddani Kościołowi dokonują przelewów na swe parafie, koszyczek nie funkcjonuje, a pleban rachunki płacić musi…

   • Chyba to nie twoja sprawa. Co my robimy ze swoimi pieniędzmi, to nie powinno nikogo obchodzić. A dawanie na tacę nie jest nielegalne.

     • Kolejny tuman, któremu trzeba osobno tłumaczyć, bo łżemedia zrobiły mu kisiel z mózgu.
      Przecież większa ilość mszy nie spowodowałaby przyrostu wiernych w nich uczestniczących.
      Przykładowo, zamiast stu wiernych być na jednej mszy, to lepiej byłoby, żeby tych stu było na dwóch lub trzech mszach.
      Ale wydaje mnie się, że do ciebie i tak to nie dociera, bo GW. no i TfuVN już dawno ukształtowały twój sposób postrzegania naszej rzeczywistości.

 8. Piękny tekst. Uśmiałem się. Panikują ludzie, że szpital zakaźny w Koźlu, a tu co robią, trzeba korzystać z „koronawakacji.” Pięknie :))) Poczytajcie sobie dla własnej przyjemności o swojej bezmyślności. :))) „Koronawirus. Lekarka z Katowic wkurzona. Jadę do zgonu, a ludzie sobie robią koronawakacje. Grillują i piwkują. Opamiętajcie się!” Link: https://dziennikbaltycki.pl/koronawirus-lekarka-z-katowic-wkurzona-jade-do-zgonu-a-ludzie-sobie-robia-koronawakacje-grilluja-i-piwkuja-opamietajcie-sie/ar/c1-14869511

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj