Niedoszła inwestycja na Sucharskiego wciąż budzi emocje. Władze miasta z wizytą w Rogach

0

Spotkaniem z mieszkańcami Rogów prezydent Sabina Nowosielska zakończyła coroczny objazd wszystkich miejskich osiedli.

Najważniejszym tematem poruszanym podczas wczorajszego zebrania w osiedlowym domu kultury była sprawa niedoszłej przebudowy ulicy Sucharskiego. Urząd miasta latami przygotowywał się do inwestycji, która miała zostać zrealizowana w tym roku. W ostatniej chwili rada miasta zadecydowała jednak o zaniechaniu realizacji zadania, o co zawnioskowała rada osiedla.

– Dla mnie osobiście ulica Sucharskiego jest porażką. Szanuję waszą decyzję, ale szkoda, że nie została ona podjęta przed przygotowaniem projektu. Wydaliśmy pieniądze, które mogliśmy ulokować gdzie indziej – powiedziała Sabina Nowosielska.

Zdaniem prezydent miasta, mieszkańcy zawnioskowali o cofnięcie inwestycji po wykonaniu prac geodezyjnych, kiedy okazało się, że niektórzy z nich będą musieli oddać część ziemi pod rozbudowę drogi. Sami uczestnicy spotkania przekonywali, że chcą remontu, ale przy jednoczesnym zachowaniu obecnej szerokości ulicy. Koncepcja przygotowana przez magistrat zakładała poszerzenie drogi, co mogłoby skutkować ściągnięciem na nią ruchu ciężarowego.

Podczas spotkania zgłaszano uwagi do kursowania autobusów MZK. Problemem na jednej z ulic jest opuszczony od kilkudziesięciu dom – mieszkańcy obawiają się o bezpieczeństwo dzieci, które wchodzą na opuszczoną posesję, by się tam bawić.

Prezydent Sabinie Nowosielskiej w Rogach towarzyszył jej zastępca Wojciech Jagiełło, a także radny powiatowy Paweł Masełko, który opowiedział o planowanym pogłębieniu wiaduktu kolejowego w ciągu ulicy Głównej. Z kolei przedstawiciel PGNiG namawiał do zmiany ogrzewania na gazowe – Rogi są osiedlem ujętym w planie rozbudowy sieci, a inwestycja ma zostać przeprowadzona w ciągu najbliższych kilku lat.

Skomentuj