Niecodzienna akcja strażaków. Nurkowie wyciągali zatopionego w jeziorze quada. ZDJĘCIA

2

Pięć zastępów straży pożarnej interweniowało wczoraj popołudniu w Dziergowicach. Nurkowie wyciągali zatopionego w jeziorze quada.

Zgłoszenie wpłynęło do dyżurnego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kędzierzynie-Koźlu przed godziną 17. Wynikało z niego, że w jeziorze znajduje się quad. Istniało zagrożenie, że w okolicy mogło dojść do wypadku z udziałem pojazdu.

Na miejscu interweniowało pięć zastępów straży pożarnej, w tym nurkowie, którzy wyciągnęli pojazd na brzeg i sprawdzili okoliczne wody. Okazało się, że ktoś pozbył się quada dla dziecka, wymontowując z niego wcześniej akumulator i wrzucając go do jeziora. Działania strażaków zakończono po kilkudziesięciu minutach od wszczęcia akcji.

2 KOMENTARZE

  1. A ile jednostek straży i pogotowia tam przybyło i czy echosondę użyto? I czy potem odwiedzili Badziewiaka, z Dziergowic, który w taki debliny sposób pozbył się śmiecia.

  2. Ktoś rozlicza strażaków za to paliwo i wgl. 20 strażaków do zabawki, lepiej dać jakiemuś Mirkowi na flaszkę i sam by to wytargał

Skomentuj