Niebezpieczne odpady w workach na placu firmy w Blachowni. Inspektorzy zawiadomili prokuraturę

8

Na terenie jednej z firm działających w strefie przemysłowej w Blachowni ujawniono nieprawidłowo składowane odpady niebezpieczne. Procedury wszczął już Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Opolu, który złożył też zawiadomienie w Prokuraturze Rejonowej.

W związku z ujawnieniem przez inspektora Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Opolu niewłaściwego postępowania z odpadami niebezpiecznymi na terenie Parku Przemysłowego „Blachownia” w Kędzierzynie-Koźlu, przeprowadzono kontrolę interwencyjną podmiotu prowadzącego działalność na wskazanym terenie. W wyniku ustaleń kontroli stwierdzono naruszenia w zakresie gospodarki odpadami.

Powyższe naruszenia stanowiły podstawę do wszczęcia postępowań w sprawie wymierzenia administracyjnej kary pieniężnej. Ponadto zawiadomiono Prokuraturę Rejonową w Kędzierzynie-Koźlu o możliwości popełnienia przestępstwa polegającego na składowaniu wytworzonych odpadów w sposób zagrażający życiu lub zdrowiu człowieka lub powodujący obniżenie jakości wody, powietrza lub powierzchni ziemi lub zniszczenie w środowisku.

8 KOMENTARZE

 1. Teraz dopiero???
  Te worki stoją od roku przyszła firma co miała powstać w tym miejscu chciała wyczyścić stary basen po oczyszczalni załadowali do bigów syf czyli odpady smołowe i tak to zostawili.
  Zajmijcie się firma przy byłym dworcu PKP na zakładach przywozi śmieci następnie je mieli bez żadnych zabezpieczeń i filtrów wszystko leci w powietrze. Jak przwoza tirami odpady jeden smród.

 2. A może sprawę trzeba ujawnić ! dlaczego nie podajecie danych firmy? przecież to trzeba piętnować natychmiast a nie czekać aż odpady wylądują w kanale albo lesie.

 3. Dopiero tera? Martwicie się? Smrod brud i patolnia. Beczki w porcie pilnowane przez milicje i straz wiejską jako dowód w niby sprawie. A wytrujcie się sami

 4. Jedna kropla tego odpadu zatruwa 1m3 wody, brawo. To celowe działanie by wytruć Polaków, za takim procederem może stać tylko jedna osoba. Ta osoba jest najczęściej wymieniana w Wiadomościach, codziennie i jest winna wszelkim niepowodzeniom, wręcz upaja się porażkami PiS. Od lat nie piastuje w Ojczyźnie funkcji ale wszystko od niej zależy, staramy się 8 lat odbudować Polskę ale ciągle sypie nam piach w przekładnie, a tyle smaru się marnuje w Kędzierzynie.

  Wyślijcie jak najszybciej te worki na Nowogrodzką albo na Wiejską do stolicy. My doskonale wiemy gdzie to zastosować by państwo ruszyło i przestało skrzypieć, trzeszczeć w trybach. Nasmarujemy wszystkie tryby by gładko przejść do III kadencji, dopiero wtedy będziemy mogli pokazać na co nas PArtię PiS stać.

  Nie jest prawdą, że workami wynosimy pieniądze z Polski i że ją okradamy. Tyle co my Partia Wam daliśmy to jeszcze nikt wam nie dał. Moglibyśmy więcej z helikopterów zrzucać jak konfetti ministrowi zrzucaliśmy ale Caracale nie są produkowane bo Macierewicz je zablokował. A wasz lokalny PiSowiec wam Port zablokował ale za to wysyłamy wam lokalnych przedstawicieli płci niemęskiej by dawali wam czeki, sami tu czytacie o tym ile My WAM dajemy, nikt wam tyle jeszcze nie dawał waszych pieniędzy ile my wam dajemy!!!

 5. Ale na blachowni na zakładał made firm mieli śmieci i nikomu to nie przeszkadza. A jak były informacje o workach wcześniej to nikt nie interweniował…ale u nas to już chyba norma

 6. A może czas karać nie tylko właścicieli firmy ale także pracowników tej firmy za tak zwany współudział.Czesto jest tak że właściciel wie ale nie wszystko ale pracownicy wiedzą że np bagi są nieszczelne przeciekają itd .Wspólna odpowiedzialność to nie kapowanie ale działania które chronią nas wszystkich

 7. To nie jest odpad niebezpieczny wszyscy mamy smołę pod nogami na drogach a niektórzy też na dachach. Wszystkie materiały izolacyjne też są produkowane na bazie smoły. Widziałem Kartę Produktu tego materiału w big banach wystawioną przez Politechnikę. A ktoś wie może z jakiego procesu produkcji powstała ta smoła i w jakich latach na terenie Blachowni???

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj