Niebezpieczne kafle usunięte. Zakończyło się oczyszczanie placu przy Kośnego

1

Od wielu lat mieszkańcy osiedla Powstańców Śląskich czekają na uprzątnięcie terenu po byłych pawilonach handlowych przy ulicy Kośnego. Działalność gospodarcza już od lat nie jest prowadzona w tym miejscu, wszystkie sklepy zostały zlikwidowane, a dopiero niedawno udało się częściowo oczyścić teren z płytek podłogowych.

Rozbite i ostre kafle zaczęły stanowić niebezpieczeństwo dla zwierząt i dzieci idących na pobliski plac zabaw. W ciągu ostatnich kilku lat doszło tam do kilku niegroźnych skaleczeń dzieci i psów oraz upadków na śliskich płytkach przykrytych śniegiem. Niektórzy z prywatnych właścicieli, o czym pisaliśmy już jakiś czas temu, również uprzątnęli należące do nich działki.

Więcej: O jedną wykafelkowaną podłogę na placu przy ulicy Wieczorka mniej. Nadal jednak trzeba patrzeć pod nogi

O oczyszczenie placu wiele razy wnioskowała Rada Osiedla Piastów, powołując się zarówno na kwestie estetyczne, jak i bezpieczeństwa. Na zlecenie urzędu miasta zostały wykonane niedawno prace polegające na skuciu uprzątnięciu pozostałości po ceramicznych posadzkach.

Teren po byłych pawilonach przy ul. Kośnego jest podzielony na wiele działek, których część należy do miasta, a część do prywatnych właścicieli. Od lat mieszkańcy liczą na to, że mogłyby powstać tam nowe miejsca parkingowe, co ułatwiłoby ruch na ulicach Kośnego, Korfantego i Gajdzika. Oprócz braku wystarczającej liczby parkingów dochodzą także kwestie bezpieczeństwa. Ostatnio podczas kilku interwencji straży pożarnej na os. Powstańców Śląskich związanych z pojawieniem się czadu w mieszkaniach służby miały utrudniony dojazd na miejsce zdarzenia ze względu na zaparkowane na chodnikach i wzdłuż wąskich ulic samochody. Projekt przebudowy ulicy Korfantego przewiduje zwiększenie liczby miejsc parkingowych, jednak na pewno nie rozwiąże to całkowicie tego problemu na osiedlu.

1 KOMENTARZ

 1. No to ja już nie wiem droga redakcjo :). Jest to osiedle Powstańców Śląskich czy nie ma :) ? (tak wiem czepiam się :P, ale bez złośliwości :) )

  Komentarze pod artykułem „Nocna interwencja strażaków na osiedlu Piastów. Problem z gazem w mieszkaniu” „:) 3 kwietnia 2018 at 10:50

  To akurat jest osiedle Powstańców Ślaskich :)
  Odpowiedz
  Kozlak 3 kwietnia 2018 at 18:04

  :-( Akurat nie. Formalnie nie ma os. Powstańców Śląskich.
  http://kk24.pl/formalnie-w-kedzierzynie-kozlu-nie-ma-czegos-takiego-jak-osiedle-powstancow-slaskich/
  Odpowiedz
  :) 4 kwietnia 2018 at 10:59

  hehehe … całe życie tam mieszkam i nie wiedziałem :). Zatem przepraszam za niewiedzę :) i cofam powyższy komentarz :). Pozdrawiam
  Odpowiedz”

Skomentuj