Niebezpieczna jazda kierowcy na zakazie. „Wyczyn” kędzierzynianina nagrali policjanci. WIDEO

6

Policjanci opublikowali film zarejestrowany przez nieoznakowany radiowóz gliwickiej drogówki. Niedzielny patrol na DK 88 w Gliwicach. Kierowca volkswagena nie przejmuje się sądowym zakazem i przepisami ruchu drogowego. W roli głównej młody mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla.

Policjanci „podsumowali” wyczyny młodego mężczyzny. Zaproponowali mandaty: 500 zł za złamanie zakazu wyprzedzania, 200 zł za przekraczanie linii podwójnej ciągłej, 100 zł za wcześniejsze (poza publikowanym filmem) niesygnalizowanie zmiany pasa ruchu, 100 zł za niestosowanie się do ruchu prawostronnego i 100 zł za przewóz pasażera bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Kierowca przyjął zaproponowane mandaty, a następnie jego pojazd został odholowany na policyjny parking. Wykonano dokumentację początkującą sprawę karną za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, za co kodeks karny przewiduje od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

6 KOMENTARZE

  1. I tak pojedzie bez prawka, to typowe dla mlodych bagatelizujacych przepisy kierowcow, brak im wyobrazni i rozsadku- byle dalej byle w przod, absolutnie ,absolutnie!!

  2. Kiedyś widziałem młodego zdolnego kierowcę na drodze, który złapał kapcia.
    Nie zmienił przebitego koła na zapasowe, tylko laweta go zabrała do wymiany koła.?

    Idę o zakład , że na drogach szpanuje na najlepszego mistrza kierownicy?

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj