Niebawem ruszą prace na ulicy Gazowej. Starostwo pozyskało dodatkowe środku na remont

6

Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu na dniach ma ogłosić przetarg na remont ulicy Gazowej. Inwestycja planowo miała zostać zrealizowana już wiosną, ale samorząd zdecydował się sięgnąć po dodatkowe środki z funduszu rozwoju dróg, co przesunęło remont o kilka tygodni.

Decyzję o remoncie drogi radni powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego podjęli na początku roku. Na inwestycję zarezerwowano w budżecie kwotę 300 tysięcy złotych, a same prace planowano zrealizować jeszcze wiosną. Mimo upływu czasu roboty nie ruszyły, a w ostatnich dniach przeprowadzono jedynie prace polegające na załataniu największych ubytków w drodze.

Zapytaliśmy w starostwie o planowany remont drogi. Okazało się, że inwestycja została przesunięta w czasie. – Złożyliśmy projekt na dofinansowanie przebudowy przejścia dla pieszych, który został pozytywnie rozpatrzony. Udało nam się pozyskać dodatkowe środki na remont. Sam przetarg może  zostać ogłoszony jeszcze w tym tygodniu – poinformował Adam Lecibil ze starostwa powiatowego.

W ramach inwestycji wymieniona zostanie nawierzchnia drogi, przebudowane zostaną przejścia dla pieszych oraz zostanie dokonana korekta w przebiegu chodnika. Po poprawkach projekt zakłada też korektę skrzyżowania ulicy Gazowej z ulicą Piastowską. Z uwagi na duże natężenie punktów handlowych i usługowych przy ulicy, najprawdopodobniej droga nie będzie całkowicie zamykana na czas remontu.

6 KOMENTARZE

  1. Przetarg ogłoszą prawdopodobnie jeszcze w tym tygodniu. Sama procedura potrwa co najmniej miesiąc n o to może we wrześniu zaczną coś robić. Pod warunkiem że firma które wygra będzie przychylna urzędasom. Niestety nadal w tym kraju nic za darmo nie ma czyli łapówki mile widziane.

  2. Tak jest gazowa ważniejsza od połączenia kuźniczek z zabiencem, nie można przecież pozwolić by ciapaci sobie mietki pouszkadzali jak przyjadą na zakupy do dyskontow. Opanujcie się debile, połowa miasta robi tam zakupy żeby nie jeździć w korkach do kędzierzyna a wam się teraz remontu zachciewa.

Skomentuj