Niebawem ruszą prace na alei Lisa. Drogowcy częściowo zwężą jezdnię

16

Do końca maja Powiatowy Zarządów Dróg w Kędzierzynie-Koźlu przeprowadzi prace związane z częściowym zwężeniem alei Lisa przy skrzyżowaniu z ulicą Bolesława Krzywoustego.

Zwężenie ma na celu poprawę bezpieczeństwa na dwóch przejściach dla pieszych w ciągu alei Lisa.

– We wskazanych miejscach wielokrotnie dochodziło do niezbezpiecznych sytuacji z udziałem pieszych i rowerzystów. W celu poprawy ich bezpieczeństwa zwęzimy jezdnię przed przejściami z obu stron do jednego pasa. Pieszy będzie miał do pokonania jeden pas jezdni z każdej strony, dodatkowo między pasami powstanie wysepka – opowiada Arkadiusz Kryś, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Kędzierzynie-Koźlu.

O poprawę bezpieczeństwa na wskazanym skrzyżowaniu wielokrotnie apelował radny Andrzej Lachowicz, pisma w tej sprawie wysyłała też rada osiedla Piastów. Prace budowlane mają rozpocząć się po długim weekendzie i zakończyć jeszcze w maju.

16 KOMENTARZE

 1. Ciekawe czy wnioskodawcy tego projektu sprawdzali, co tam się naprawdę dzieje? Ja tam jeżdżę 2 razy dziennie i uważam, że problemem bezpieczeństwa nie są te dwa przejścia, gdzie nie widziałem groźnych sytuacji. Kierowcy jeżdżą tam z dużą uwagą, ale prawdziwym problemem są rowerzyści wyjeżdżający z dużą prędkością spomiędzy drzew z parku. Tam powinien być znak podporządkowania tej drogi rowerowej do głównej. To, że ktoś wymyślił, że przejazd rowerowy ma pierwszeństwo nie oznacza, że nie można tego prawa ograniczyć. Drugi problem to rowerzyście przejeżdżający bezprawnie przez drugie przejście, też wyjeżdżając z lasu. Trzeci problem to piesi przechodzący między trzecim przejściem (koło Biedronki) a drugim widocznym na zdjęciu – jest tam takie miejsce do zawracania .Skrót dla uczniów pobliskich szkół, ale niedawno widziałem tam kobietę w zaawansowanej ciąży z ok. 2 letnim dzieckiem za rączkę a w drugiej jeszcze wózek – masakra. Czy ta przebudowa poprawi ten stan? Pytanie retoryczne. Nic poza utrudnieniami w ruchu.

  • Aż 3 problemy rowerzyści, piesi i kobieta w ciąży pchająca wózek. W pobliżu widać jadące samochody prowadzone z wielką uwagą i ostrożnością przez trzeźwych kierowców. Zlikwidować przejścia dla pieszych i rowerzystów, a na poboczu ustawić znaki: tylko dla samochodów!

   • Najgorsze na przejściach są te w pierwszej ciązy, i te z pierwszym przychówkiem.Wydaje im się że tylko je natura obdarzyła w narządy rozrodcze, które były łaskawe nadstawić jakiemuś tam samcowi celem pozyskania spermy w swe łona gorące i spragnione.
    Gdyby nie one i ich zdolności rozrodcze, to świat wkrótce by się wyludnił.
    I dlatego włażą na przejścia dumne i głuche na wszystko dokoła, niby cietrzew w czasie toków.

 2. Wicie lachowicz owieczki mi się na mszę spóźniają bo muszą długo stać jak auta jadą po dwa. Zróbcie coś tam z tym krebsem, żeby mi to grało. Wy nam coś to i my wam coś. A owieczki jak wypasione to i mleko lepsze dają. Cmok cmok.

 3. wisus gdyby wogóle zlikwidowali drogę to nie było by problemu z przechodzeniem przez nią :). A tak trochę poważniej to duże miasta raczej poszerzaja drogi zwiększaja przepustowości a my pod prąd na czymś co ma być obwodnicą. Chyba że do naszych rządzących dociera swiadomość że miasto się w takim tempie wyludnia że czas zwijać asfalt. O ile w centrum można to jeszcze jakoś sensownie uzasadnić to w tym przypadku trudniej. Mam nadzieję że ta inwestycja nie zbiegnie się w czasie z zamknięciem ulicy Przyjaźni w Blachowni czy z przebudową Wojska Polskiego.

 4. Miasto dla emerytów, taki chyba jest cel tej najgorszej Prezydent Kędzierzyna-Koźla. Może tak zaorać i posadzić kwiatki. Idę zrobić kupę. Nie będę więcej interesował się miastem bo i po co? I tak chaberdźmamuśka wszystko zepsuje i bagno z miasta zrobi.

 5. Do kozlak. Moze i nie widziales nigdy groznych sytuacji, byc moze nie jestes z Piastow. Ja niejednokrotnie widzialem sytuacje gdy zatrzymuje sie auto widzac pieszego stojacego przy przejsciu a drugi samochod wyprzedza ten pierwszy. Bardzo czesto na tym przejściu w tej sytuacji sa dzieci idace do badz wracajace ze szkoly.

  • Tak jezdżą emeryci w swych skodach feliciach. Dziadki bez pojecia o realiach współczesnego ruchu. To dla nich ta przebudowa, żeby sami siebie i innych nie pozabijali.

 6. Koźlak, przejazd rowerowy nie ma pierwszeństwa. Jest na takich samych zasadach, jak zwykłe przejście dla pieszych. To może przed przejściem też damy ustąp pierwszeństwa dla pieszych, bo mogą wybiec z parku?

  • Przejazd rowerowy to nie to samo, co przejście dla pieszych. Cieszy mnie, że w tej dyskusji nikt nie podważył tego, co pisałem , co się dzieje między przejściami i co dotyczy zachowań rowerzystów szalejących na przejściach dla pieszych.

  • Nie zrozumiałeś tematu i tyle.
   Kozlak ma racje, patrzy na świat i wyciąga konkretne wnioski.Myśli i widzi problem,którego niestety nie da rady rozwiązać, bo na drodze absurdu staja tacy ludzie jak ty

 7. Ręce same się załamują, czytając twój komentarz „pedale gazu” W mieście żyją ludzie, jest ich pełno na każdym kroku. I ty o tym wiesz – to nie sarny albo dziki, żeby nagle wyskoczyły z lasu. Wystarczy tylko o tym ciągle pamiętać i tak dostosować prędkość, abyś miał czas na reakcję. Tym bardziej, że wiesz, że poruszasz się po drodze, na której co kilka metrów jest przejście dla pieszych, a o rowerzystach nawet nie wspomnę – zacznij myśleć, a przestaniesz zabijać !

Skomentuj