Niebawem dwa razy więcej kamer monitoringu miejskiego na ulicach Kędzierzyna-Koźla

27

Na ulicach Kędzierzyna-Koźla trwają prace związane z rozbudową miejskiego systemu monitoringu. Niebawem jego operatorzy będą mieli do dyspozycji dwukrotnie większą liczbę kamer.

Po latach oczekiwania system monitoringu z prawdziwego zdarzenia został uruchomiony w Kędzierzynie-Koźlu dwa lata temu. W pierwszym etapie jego budowy uruchomiono 16 kamer, które w czasie rzeczywistym przesyłają obraz do urzędu miasta. Nadzór nad jego działaniem sprawują funkcjonariusze straży miejskiej. Obecnie na ulicach miasta kończą się prace związane z finalizacją drugiego etapu inwestycji.

Zgodnie z umową, wykonawca swoje prace ma sfinalizować do 29 listopada. W ramach drugiego etapu rozbudowy monitoringu jeszcze w tym roku uruchomionych ma zostać 17 kamer obrotowych i 4 stałopozycyjne. Wartość inwestycji wynosi niespełna 1,4 miliona złotych. Nowe kamery będą monitorować 16 punktów na terenie miasta:

1) Skrzyżowanie ul. Kozielskiej z ul. Gliwicką (rondo)
2) Skrzyżowanie al. Armii Krajowej z łącznikiem ul. Kozielskiej (rondo)
3) Skrzyżowanie ul. Kozielskiej z łącznikiem do al. Armii Krajowej
4) Skrzyżowanie ul. Kozielskiej z ul. Koszykową
5) Skrzyżowanie ul. Damrota z ul. Matejki
6) Skrzyżowanie ul. Damrota z ul. Powstańców Śląskich z pl. Wolności
7) Skrzyżowanie ul. Wojska Polskiego z ul. Harcerską
8) Skrzyżowanie ul. Wojska Polskiego z ul. Pionierów
9) Skrzyżowanie al. Jana Pawła II z ul. Wojska Polskiego
10) Skrzyżowanie al. Jana Pawła II, al. Lisa z al. Armii Krajowej
11) Skrzyżowanie ul. Krzywoustego z ul. Chodkiewicza
12) Skrzyżowanie ul. Kośnego z ul. Korfantego
13) Skrzyżowanie ul. Mieszka I z ul. Przemysława II
14) Skrzyżowanie ul. Czerwińskiego, ul. Czechowa i pl. Raciborskiego
15) Teren MOSiR przy ul. Skarbowej
16) Skrzyżowanie ul. Stolarskiej z ul. Piastowską

27 KOMENTARZE

 1. Tak tylko czy będzie bezpieczniej…. Policjantów brak na ulicach miasta między godzinami 22-6. Straży miejskiej już po godzinie 22 nie ma. Monitoring nie wiadomo czy działa i tu warto przypomnieć o wandaliźmie na kozielskim rynku, które miało miejsce parę miesięcy temu. Wówczas kamery nie funkcjonowały. Jakiś czas temu pisałem do Pani Prezydent o paru kwestiach takich jak : ciężki tranzyt pojazdów przez ulice dzielnicy Stare Miasto, za mała ilość ławek na Plantach kozielskich i bezpieczeństwie czyli patrole policji j/w napisane oraz monitoring we wskazanym miejscu. Niestety Włodarze nie potraktowali tego poważnie. Wręcz wyszła z nich buta urzędnicza czyli treść p.t. ” …co obywatelu chcesz ? Przecież my Władza wszystko zrobiliśmy itd …”. Jednym słowem abym się jako mieszkaniec odwalił…
  Później Pani Prezydent w internecie twierdzi,że mieszkańcy mają pretensje. Że wypisują różne komentarze na temat władz itd. A i owszem bo nikt Nas mieszkańców nie słucha. Nie wiem dla kogo to wszystko robi Magistrat, komu to ma służyć ? Kędzierzyn będzie obsadzony kamerami ,a Koźle ? No tak jeszcze w Azotach Pani Prezydent trzeba … Wynika z tego ,że w Koźlu można sobie robić co dusza zapragnie i to nawet w niedalekiej odległości od tzw. wymiaru sprawiedliwości. Nic do dać nic ująć po prostu ręce opadają.

    • Co, śmieszy cię to ? W porównaniu do ciebie jestem człowiekiem inteligentnym oraz kulturalnym więc nie będę używał tu słownictwa patologicznego jak ty ….
     Cóż i takie prymitywy żyją wśród Nas. Wydaje im się, że są dowcipni ,a są żałośni. Lecz psychicznie choremu tego się nie wytłumaczy. Zamiast zająć się czymś pożytecznym, ten degenerat uwielbia używać cudze pseudonimy w celu wypisywania o takich durnot jak wyżej…

    • Uwaga znowu facet ma atak głupawy… Teraz wydaje mu się ,że jest Mieszkańcem… innym razem podpisuje np moim nickiem. Znowu facet świrujesz pawiana, a przecież miałeś wykopać rów i posprzątać liście w Kędzierzynie. Ponownie się naćpałeś oraz spożyłeś tanie wińsko. Idź spać do swego barłogu i daj normalnym ludziom spokój. Wracając do tematyki artykułu to muszę przyznać rację pierwszym przedmówcą / przed komentującym.

 2. Jeszcze w urzędzie miasta zamontować kamery, żeby ludzie obejrzeli ten cyrk z tą naszą gwiazdą na czele. I dać podgląd w sieci. Każdy sobie poobserwuje zapracowane władze Benzen City.

 3. No tak ,kamery na wszystkich skrzyżowaniach, nie chodzi o bezpieczeństwo tylko kasę za mandaty.wandale dalej będą mieli używanie.

 4. jedną kamerę proszę ustawić tak, żebym mógł mieć kontakt z jegomościami spod krzyża. Jak który głodny to podnosi rękę wyprostowaną przed siebie na wysokość oczu. Coś się dowiezie.

   • Ale jak jusz chwile pomyślałem to w sumie tak mi się podoba. Jeszcze w podstawuwce chodzilem tam z mamom i miałem dużo cioć i wójków. A jeszcze kiedyś kumlowi od kopania rowów pokazywałem jak sie tanczy na ruże . Moge pokazac jak chcecie. Za jedno wino :))

 5. Słuchajcie, może przyjdzie kolej na okamerowanie Koźla. Cierpliwości. Nie wszystko naraz da się zrobić. Fakt, władza musi stale pamiętać, że jej rola jest służebna i że jest dla społeczeństwa. Jak jest inaczej to co 4 lata jest sprawdzian zaufania do władzy, czyli wybory. Warto o tym pamiętać.

 6. Nie rozumiem zafascynowania okamerowaniem miasta, że mało, że wszędzie powinno być. Jak już miasto zostanie okamerowane kilkuset kamerami (to są małe koszty w stosunku do kosztów osobowych np.policji) szybko zaczną się narzekania, że każdy obywatel jest inwigilowany bo wszystko okamerowane. Będzie to święta racja, bo bardzo łatwo będzie można inwigilować.
  Moim zdaniem okamerowane powinny być wyłączne miejsca o dużym natężeniu ruchu drogowego i miejsca występowania zwiększonej przestępczości. Pozostałe miejsca to powinna być domena patroli policji. Straż Miejska natomiast powinna ograniczać swoje działania do kontroli przestrzegania lokalnych regulacji i przepisów porządkowych.

 7. Kiedyś na Targowej była działająca kamera. Czy pomogło to katowanemu człowiekowi??
  Muzeum obkamerowane i nie przeszkadza to w wyrywaniu bruku, tłuczeniu butelek.
  Na kościele kozielskim są kamery, a na trawniku koło szaletów ciągle goście z alkoholem.
  Koźle karane jest zabieraniem ławek z parku, koszy na śmieci, betonowym Rynkiem. Wiecie, że na Targowej mają latarnie po obu stronach ulicy? A kawałek dalej trzeba z latarką chodzić. Kamery wystarczy odfajkować, Koźle ma siedzieć cicho.

  • Bo chodzi o to, nie ile jest kamer, tylko kto obserwuje obraz z nich. Jeśli filmy w tv są atrakcyjniejsze, to obraz z kamer z lecącą butelką czy innymi patologiami żyje swoim życiem.

 8. Jak najbardziej jestem za . Ale policja też powinna chodzić i kontrolować miasto. Dużo ludzi chodzi bez masek. I im więcej ludzi czuje że mu wolno tym więcej to będzie robiło.

 9. 6) Skrzyżowanie ul. Damrota z ul. Powstańców Śląskich z pl. Wolności – w Kędzierzynie-Koźlu nie ma ulicy „Powstańców Śląskich”, więc gdzie ta kamera zostanie zamontowana ?
  Ps. Damrota = Konstantego Damrota

 10. Z orginalnym autorem komentarza muszę się niestety w 100% zgodzić, Koźle to ostoja bezprawia, szczególnie centrum – cygaństwo i menele odpieprzają co im się żywnie podoba.
  A podszywowi ciekawe czy będzie do śmiechu jeśli to on kiedyś padnie ofiarą wandalizmu albo zaczepek kozielskiego „stałego towarzystwa”.

Skomentuj