Nie żyje Tadeusz Waligóra. Trener pokoleń i honorowy obywatel miasta zmarł w wieku 80 lat

5

Bardzo smutne wieści napłynęły z Koźla. W wieku 80 lat zmarł Tadeusz Waligóra – honorowy obywatel Kędzierzyna-Koźla, znany i ceniony nauczyciel i trener, który wychował kilka pokoleń mieszkańców miasta.

Tadeusz Waligóra urodził się w Krakowie w 1938 roku. W kędzierzyńsko-kozielskiej oświacie przepracował w sumie 48 lat jako nauczyciel wychowania fizycznego i biologii. Ukończył Studium Nauczycielskiego w Raciborzu oraz Akademię Wychowania Fizycznego w Katowicach. Za swoją pracę dydaktyczną był wielokrotnie wyróżniany i odznaczany – m.in. Krzyżem Odrodzenia Polski oraz medalem „Za zasługi dla miasta”. Wychował i wytrenował całe pokolenia mieszkańców Kędzierzyna-Koźla, osiągając wraz z podopiecznymi wiele sukcesów sportowych.

Pod koniec ubiegłego roku rada miasta, doceniając wkład Tadeusza Waligóry w rozwój edukacji i sportu, zadecydowała o przyznaniu mu tytułu honorowego obywatela Kędzierzyna-Koźla. Zasłużony nauczyciel i trener od jakiegoś czasu zmagał się z problemami zdrowotnymi. Zmarł dziś rano.

5 KOMENTARZE

  1. CUDOWNY CZŁOWIEK ZNAŁAM GO BARDZO BLISKO,TO BRAT MOJEGO SZWAGRA.WSZYSTKIE RODZINNE IMPREZY BYŁY NIEZWYKLE WESOŁE DZIĘKI NIEMU.CZŁOWIEK O WIELKIEJ KULTURZE OSOBISTEJ I OGROMNYM SERCU.TAKICH LUDZI JEST JUŻ BARDZO MAŁO.NIECH MU ZIEMIA LEKKĄ BĘDZIE.BĘDZIE NAM GO BARDZO BRAKOWAŁO.SPOCZYWAJ Z BLISKIMI.

Skomentuj