Nie żyje Elmar Flegel. Znany działacz sportowy zmarł w wieku 61 lat

0

Smutne wieści dotarły z Reńskiej Wsi. W wieku 61 lat zmarł Elmar Flegel, wieloletni prezes Ludowego Klubu Sportowego Śląsk Reńska Wieś.

Elmar Flegel urodził się 8 lutego 1957 roku w Koźlu. Był absolwentem szkoły żeglugi, zawodowo zajmował się kominiarstwem. Przez całe życie związany z rodzinną Reńską Wsią.

Znajomi wspominają go jako człowieka niezwykle życzliwego i uczynnego. Angażował się społecznie, pomagał starszym mieszkańcom wsi, współpracował z miejscową parafią i gminnym kołem Mniejszości Niemieckiej.

Jego wielką pasją był sport, a w szczególności piłka nożna. Od najmłodszych lat zaangażowany w działalność miejscowego klubu, najpierw jako zawodnik, a następnie działacz i prezes Śląska, któremu poświęcał niemal każdą wolną chwilę. Żonaty, miał dwóch dorosłych synów i wnuka. Z utęsknieniem czekał na jego pierwszy występ w barwach klubu… Dziś po godzinie 9 doznał ataku serca.

Msza żałobna odbędzie się we wtorek, 8 stycznia o godzinie 11 w kościele parafialnym w Reńskiej Wsi. Po niej ceremonia pogrzebowa na cmentarzu.

Skomentuj