Nie udało się uratować życia młodego mężczyzny znalezionego na ścieżce w Sławięcicach

15

Trwająca przez kilkadziesiąt minut walka o życie młodego mężczyzny, który zasłabł na chodniku w Sławięcicach, zakończyła się tragicznie. 

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, młodzi rowerzyści zauważyli nieprzytomnego mężczyznę. Powiadomili służby ratunkowe i przystąpili do resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Z uwagi na brak wolnej karetki, postanowiono zadysponować straż pożarną.

Ratownicy przystąpili do walki o życie młodego, około 30-letniego mężczyzny. Pomimo udzielenia pierwszej pomocy, lekarz stwierdził zgon. Mężczyzna nie posiadał przy sobie dokumentów. Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

15 KOMENTARZE

 1. Smutne, tragiczne, że odszedł młody człowiek, którego życie mogło się potoczyć tyloma wspaniałymi ścieżkami…

 2. To może pieniążki z służby zdrowia przekazać straży pożarnej . Bo tylko w KK oni życie ratują. A konowały strajkują.

 3. Tragedia co się dzieje w tym mieście i w tym szpitalu a świadczy to bardzo dobrze o zarządzającym dyrektorem szpitala kozielskiego który powinien być po prostu zwolniony bo tak się towarzystwo rozpasało przy covidzie, rozkradło pieniądze na pensje i dodatki covidowe że teraz nie ma karetki żeby ratować ludzi w mieście i okolicach że to po prostu żenada i wstyd, nie wspominając już o tym że do szpitala przyjmuje się ludzi aktualnie dopiero w stanie przedagonalnym i trudno jest się dostać do szpitala co graniczy po prostu z cudem, no i gdzie jest pani prezydent skoro nie reaguje a i karetki dla ratowania życia mieszkańców czyżby pojechały na Ukrainę że trzeba wzywać wozy strażackie a łóżka aktualnie są zajęte przez Ukraińców skoro nie ma miejsca dla mieszkańców KK?!

   • Też nie. Kierujcie do tych którzy stworzyli idiotyczne przepisy. Mianowicie ilość ludzi na karetkę. To durnie z Warszawki tak zadecydowali i NFZ zbiurokratyzowany twór który powinien być zlikwidowany.

    • Panie mecenasie, a co w zamian NFZ? Jaka instytucja powinna zarządzać finansami? Kto miałby w swoich rękach pierwszą pomoc, transport sanitarny, etc, etc i kto byłby właścicielem tego i kto miałby tym zarządzać i kontrolować?
     Pan jako „prawnik” zapewne zna odpowiedzi na te pytania i nam ich udzieli.

    • Mecenas Porada – polski serial komediowo-obyczajowy telewizji Polsat.
     Oglądaj dalej serial i nie wczuwaj się w rolę komediowo-obyczajową. Niech żyje starosta Masełko i reszta z nim, tak krytycznie nastawionych do poprzedniej pani starosty. Wówczas ją krytykowali o ilość karetek w mieście możliwości, teraz już po zmamienie starosty wszystko jest pięknie. Obecnie „To durnie z Warszawki tak zadecydowali i NFZ zbiurokratyzowany twór który powinien być zlikwidowany.”

 4. Ludzie to że w mieście nie ma karetek to nie jest wina Dyrektora szpitala a „jaśnie oświeconym nam panującym”. To oni w nowej ustawie o Państwowym Ratownictwie Medycznym przewidzieli 1 karetkę na 25 tyś. mieszkańców (nasz powiat liczy około 100 tyś. więc przysługują 4 karetki – oczywiście nie wszystkie specjalistyczne tzw. erki), a na dodatek wszystkimi karetkami w województwie dysponuje Dyspozytor Wojewódzki i wysyła karetki tam skąd właśnie dostał zgłoszenie. Rządzący wyszli z założenia, że ludzie sobie poradzą, najwyżej umrą jak nie zdąży straż pożarna im pomóc.

 5. Za brak karetki odpowiedzialny jest PiS!!! Utworzył państwowe ratownictwo medyczne. Starostwo wnioskowało o zwiększenie zespołów ratownictwa, ale ministerstwo zdrowia się nie zgodziło. Pisowska banda decyduje ile możemy mieć karetek w mieście.

Skomentuj