Od lat uczą i wychowują młodzież. Poznajcie szkołę Karate Shotokan BUSHIDO z Kędzierzyn-Koźla

3

Dzięki ich rodzinie, pracy i zamiłowaniu do sportu powstało w Kędzierzynie-Koźlu wyjątkowe miejsce, gdzie nie tylko prowadzone są zajęcia sportowe, ale również młodzież uczy się szacunku i dobrego wychowania.

O rodzinnej pasji, która stała się sposobem na życie, o małej Japonii, którą stworzyli wspólnymi siłami oraz o tegorocznej ofercie szkoły Karate BUSHIDO Shotokan opowiadają Oskar i Pola Łuczkiewicz.

– Stworzyliście w Kędzierzynie-Koźlu swoją małą Japonię?

– Nasza mała Japonia to tzw. Dojo. Jest to miejsce, w którym spotykamy się i do którego dzieci i młodzież uczęszcza na treningi karate. Powstało sześć lat temu, ale nasza szkoła działa już blisko 20 lat. Dzięki wspólnej pracy rodziny, naszych przyjaciół, uczniów i ich rodziców udało się stworzyć wyjątkowe miejsce, w którym można się poczuć jak w małej Japonii.

Nasza świetnie wyposażona sala treningowa znajduje się w budynku położonym przy kozielskiej baszcie i ma aż 340 metrów kwadratowych powierzchni. Mamy tu prawdziwe maty japońskie oraz rozsuwane drzwi tak charakterystyczne dla domów japońskich. Całość jest odpowiednio oświetlona, a na ścianach znajdują się piękne obrazy nadające odpowiedni charakter temu miejscu.

– Co dzieci i młodzież mogą zyskać dzięki zajęciom karate?

– Pod kątem sportowym przynoszą bardzo wiele dobrego. Karate uczy zwinności, skoczności i poprawia ogólną motoryczność. Podobnie jak to jest w pływaniu, dzięki tym zajęciom rozwijajmy symetrycznie i równomiernie wszystkie partie mięśni. Karate to jednak coś więcej, ponieważ rozwija dziecko pod kątem psychicznym. Uczy zasad, sprytu, wycisza, uczy współzawodnictwa, ale i też i szacunku do starszych, rówieśników, a na zawodach szacunku do przeciwnika. W dzisiejszych czasach dyscyplina, systematyczność i wytrwałość, to coś czego w wielu przypadkach brakuje młodzieży a wszystko to odnajdą właśnie w karate. Dzięki zajęciom oraz metodom naszej pracy, dzieci i młodzież nie tylko rozwijają się fizycznie ale uczą się zasad, które będą mogły wykorzystać przez całe dorosłe życie.

– Jaka jest oferta szkoły BUSHIDO Karate Shotokan i od jakiego wieku można zacząć uczęszczać na zajęcia?

– Najmłodsi uczestnicy naszych zajęć mają 5-6 lat. Są to lekcje wprowadzające, ogólnorozwojowe, pokazujące dzieciom świat karate i zachęcające do aktywności fizycznej. Kolejne grupy wiekowe to 7-9, 10-13 lat i 14+ na które zapraszamy zarówno młodzież jak i dorosłych. Oprócz zajęć podstawowych mamy także dwie profesjonalne grupy zawodnicze, które trenują częściej, jeżdżą z nami na zawody i które traktują karate bardziej jako sport i niż tylko jako sposób spędzania wolnego czasu.

– Podobno wasi uczniowie osiągają bardzo dobre wyniki sportowe?

– Możemy się pochwalić uczniami, którzy zdobyli mistrzostwo Polski i Świata, którzy pierwsze kroki stawiali właśnie u nas. Zawodnicy z naszej szkoły Bushido regularnie zajmują też miejsca w kadrze Polski i Opolszczyzny.

– O tym, że w waszej pracy chodzi o coś więcej a nie tylko o pieniądze, świadczy program stypendialny?

-Dzięki wsparciu sponsora udało się nam uruchomić specjalny program dla dzieci i młodzieży zagrożonych wykluczeniem społecznym. Obejmuje on przede wszystkim dzieci z rodzin, borykających się z problemami finansowymi. Specjalne stypendium pozwala takim dzieciom na bezpłatny udział w zajęciach naszej szkoły.

– Nabór do szkoły zaczyna się od września?

– Rekrutacja trwa od początku września do końca października i zależy od tego jak szybko wypełnią się miejsca w grupach. Najważniejsze jest zbliżające się spotkanie organizacyjne, które odbędzie się 13 września o godzinie 17:00. Na nim będzie można poznać naszych instruktorów, dowiedzieć się wszystkich informacji o ofercie szkoły oraz zobaczyć jak wygląda miejsce, któremu od kilku lat poświęcamy nasze serce i cały swój wolny czas.

Szkoła Karate Shotokan BUSHIDO
Tel. 500277800, 504292862

http://bushido-kk.pl/

https://www.facebook.com/bushido.karate.shotokan.kk/

e-mail: oskar.luczkiewicz@gmail.com
Zajęcia odbywają przy ul. Kraszewskiego 9 w Kędzierzynie-Koźlu (obok Baszty).

3 KOMENTARZE

Skomentuj