Nie trzymaj elekrogratów. Przynieś je do Odrzańskich Ogrodów i wymień na sadzonkę

0

„Czysty Region” zaprasza do Galerii Odrzańskie Ogrody na finał IV edycji konkursu „segreguj.pl” i zbiórkę elektrosprzętów!

Już w najbliższą sobotę w Galerii Odrzańskie Ogrody odbędzie się finał konkursu „Segreguj.pl” oraz kolejna akcja wymiany elektrośmieci na sadzonki. Każdy, kto przyniesie minimum 5 kg elektrosprzętów, otrzyma kwiatka od firmy Enviropol PL zajmującej się przetwarzaniem tego typu odpadów.

Sama wymiana elektrosprzętów to niejedyna atrakcja czekająca na mieszkańców. Od godz. 14:00 w galerii Odrzańskie Ogrody rozpoczną się warsztaty ekologiczne z kreatywnego wykorzystania odpadów, które poprowadzi Związek Międzygminny „Czysty Region”. Na godz. 15:00 przewidziano konkurs piosenki ekologicznej z nagrodami, które ufunduje galeria. O godz. 16:00 odbędzie się interaktywny spektakl ekologiczny dla najmłodszych „Mapa marzeń” w wykonaniu teatru Kultureska. Tuż po spektaklu, o godz. 17:00 nastąpi uroczyste wręczenie ponad 40 nagród placówkom oświatowym, uczniom i przedszkolakom z terenu Związku, którzy podczas IV edycji konkursu „Segreguj.pl” zebrali największą ilość surowców i baterii. Organizatorem konkursu jest Związek Międzygminny „Czysty Region”.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj