Nie potrzebujesz niektórych rzeczy… Podaj dalej! Dzięki tej akcji możesz pomóc biednym

0

Wymieniasz telewizor na nowy, łóżko na większe, a może kupujesz nowe meble do salonu? Co zrobić ze starymi, całkiem dobrymi meblami, sprzętem itp? Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej znalazł na to świetne rozwiązanie, zbędne rzeczy w dobrym stanie przekazuje biednym rodzinom.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kędzierzynie-Koźlu prowadzi niezwykłą akcje „Podaj dalej”, która polega na kontaktowaniu ze sobą osób pozbywających się rzeczy z tymi, którzy ich potrzebują.

To stała akcja i dotyczy głownie przekazywania mebli, sprzętów AGD. Nie dysponujemy pomieszczeniami magazynowymi, dlatego jedynie pomagamy w przekazywaniu informacji. Otrzymywaliśmy sygnały, że na przykład jedna rodzina pozbywała się całkiem dobrych mebli i zastanawiała się, co z nimi zrobić. Inna rodzina nagle potrzebowała, więc skontaktowaliśmy ich ze sobą. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej jest w tych sytuacjach pośrednikiem między darczyńcami, a osobami potrzebującymi. Pracownicy socjalni są w stałym kontakcie z potrzebującymi rodzinami – mówi Agata Morkis, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kędzierzynie-Koźlu.

Wszystkie rzeczy muszą być sprawne, w stosunkowo dobrym stanie. Wystarczy zadzwonić do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kędzierzynie-Koźlu i zgłosić co mamy na zbyciu. Pracownik spisuje wszystkie informacje włącznie z kontaktem do nas i kontaktuje się, gdy tylko pojawi się osoba potrzebująca danej rzeczy.

Skomentuj