Nie otwierać przed rokiem 2118. Uczniowie zakopali kapsułę czasu

1

Przesłanie dla naszych następców zostało dziś umieszczone przed I Liceum Ogólnokształcącym w Koźlu.

Świetnego pomysłu na uczczenie 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę gratulowała kozielskim licealistom prezydent Sabina Nowosielska.

– Ta kapsuła sprawi, że nasi następcy pomyślą za 100 lat o każdym z obecnych na tej uroczystości – podsumowała.

Do kapsuły czasu trafiły m.in. listy, nagrania, wiersze i zdjęcia młodzieży szkół średnich naszego miasta, życzenia przedszkolaków dla naszego kraju, znane cytaty, egzemplarze „Nowej Gazety Lokalnej” i zeszytów muzealnych „Z Zamkowego Wzgórza”, nagranie z Radia Park, wystąpienia skierowane do potomnych przez władze powiatu i miasta.

Fragment listu zamieszczonego w kapsule:

„Kiedy otwieracie ten list jest rok 2118. Naprawdę trudno sobie wyobrazić jaki jest teraz świat, nasz powiat, miasto Kędzierzyn-Koźle. Czy stoi jeszcze most na Odrze w Bierawie? Jacy są teraz mieszkańcy powiatu? Czy na placu Wolności w Kędzierzynie w południe słychać hejnał? My, pisząc te słowa nie znamy odpowiedzi na te pytania, ale jesteśmy pewni, że mimo upływu wielu lat łączy nas wspólna przeszłość oraz przyszłość. Powiat ma za sobą wiele zmian infrastrukturalnych, gospodarczych, przeszedł wizerunkową metamorfozę. Zmiany nie byłyby możliwe bez współpracy wielu środowisk, a także kreatywności wielu ludzi. To ich zapał, a nierzadko ogromna determinacja spowodowały, że nasz powiat całkowicie zmienił swoje oblicze”.

Źródło: urząd miasta

1 KOMENTARZ

Skomentuj