Nie miał uprawnień, odmówił badania alkomatem. Po pościgu policjanci zatrzymali sprawcę wypadku na Damrota

2

Wracamy do zdarzenia drogowego, do którego doszło w czwartek rano na ulicy Konstantego Damrota. Kierowca volkswagena rozbił samochód na drzewie i ulicznej latarni. 

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji przekazali szczegółowe okoliczności zdarzenia, do którego doszło w czwartek przed godz. 9 na ulicy Konstantego Damrota w Śródmieściu – więcej zdjęć w artykule – Wypadek na ulicy Damrota. Kierowca passata rozbił się na drzewie i latarni, potem porzucił auto.

Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy, pracujących na miejscu zdarzenia, 43-letni mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla stracił panowanie nad samochodem marki volkswagen, następnie uderzył w przydrożne drzewo i latarnię.

Mężczyzna nie czekał do przyjazdu służb, postanowił porzucić samochód i się oddalić. Kilkaset metrów dalej, policjanci zauważyli 43-latka, który po krótkim pościgu pieszym został ujęty. Sprawca zdarzenia nie wyraził zgody na badanie alkomatem, podjęto decyzję o pobraniu krwi. Z nieoficjalnych informacji wynika, że mężczyzna miał być pod znacznym wpływem alkoholu. W wyniku ustaleń stwierdzono, że 43-latek nie posiada uprawnień do kierowana pojazdami.

Na czas prowadzenia działań, ruch na drodze był zablokowany. Na miejscu interweniowała straż pożarna oraz policja.

2 KOMENTARZE

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj