Nie masz planów na wakacje? Sprawdź międzymiastowy rozkład jazdy MZK na lato

0

Po kilkutygodniowej przerwie od wypadów poza granice naszego miasta, MZK odsłania karty i przedstawia bardzo szeroką ofertę wyjazdów międzymiastowych i międzynarodowych na nadchodzące lato.

Uruchomienie usługi w ubiegłym roku okazało się strzałem w dziesiątkę. Z wyjazdów korzystają mieszkańcy w każdym wieku, bilety na najpopularniejsze kierunki rozchodzą się jak ciepłe bułeczki.

– Rzeczywiście usługa, jaką wprowadziliśmy, przyjęła się, i w ostatnim czasie otrzymywaliśmy wiele zapytań o nadchodzące tygodnie i miesiące, co dalej – opowiada Arkadiusz Deierling z MZK, współodpowiedzialny za tworzenie oferty i dodaje:–  Na nadchodzące lato proponujemy wyjazdy w kraju i za granicę. Wśród ofert jednodniowych na szczególną uwagę zasługują nowości. A jest ich sporo.

6 lipca zaplanowano wyjazd na rozpoczynające się w tym dniu Święto Kwiatów do Otmuchowa, 14 lipca przyjdzie czas na długo wyczekiwany Łańcut, zaglądając po drodze do Rzeszowa, w lipcu będzie można odwiedzić Berlin i Wiedeń. Na sierpień zaplanowano wyjazdy do Drezna, Bolesławca (Święto Ceramiki), Skalnego Miasta w Czechach, Warszawy, Krakowa i Ojcowskiego Parku Narodowego.

– We wrześniu w MZK nie zwalniamy tempa, oferując takie kierunki, jak Zamek Książ, Jelenia Góra i Karpacz, Kopalnia Soli w Bochni, termy w Bukowinie Tatrzańskiej i Białce Tatrzańskiej, choć przypuszczamy, ze hitem okaże się Sandomierz, który odwiedzimy dwukrotnie – opowiada Deierling.

Pierwszy wyjazd już 30 czerwca do lubianej przez pasażerów Pragi. Warto ją zobaczyć, to ekonomiczny wyjazd, bo bez noclegu. A spragnionym wyjazdów na Kresy MZK proponuje dwukrotnie odwiedzenie Lwowa w lipcu oraz sierpniu. Są to wyjazdy trzydniowe.

Bilety od dziś w sprzedaży w kasach biletowych MZK przy Zajezdni oraz Punktach Kontroli Czasu, co jest nowością. Wszystkich informacji przewoźnik udziela telefonicznie pod numerem telefonu 572-285-226 od poniedziałku do piątku w godzinach 7 – 15.

– Pełną ofertę można znaleźć również na naszej stronie internetowej (KLIKNIJ). Przypominamy, autobusy są wygodne, klimatyzowane, kierowcy uprzejmi, tak więc nie pozostaje nam nic innego jak tylko nabyć bilet i wyruszyć z nami w podróż, do czego zapraszam bardzo serdecznie w imieniu wszystkich pracowników spółki – kończy Arkadiusz Deierling.

Skomentuj