Nie ma więcej ofiar wybuchu gazu w Kędzierzynie-Koźlu. Akcja ratunkowa zakończona

8

Wreszcie dobre informacje z Koźla – strażacy zakończyli przeszukiwanie budynku przy ulicy Czerwińskiego, w którym wczoraj wieczorem doszło do wybuchu gazu. Wbrew obawom pod gruzami nie znaleziono kolejnych ofiar.

Przed godziną 15 komendant główny Państwowej Straży Pożarnej Leszek Suski wraz z wojewodą opolskim Adrianem Czubakiem wprost z miejsca zdarzenia poinformowali o zakończeniu akcji ratunkowej. Rumowisko zostało dokładnie sprawdzone przez ratowników. Nie znaleziono więcej ofiar.

– Miałem zaszczyt dowodzić działaniami ratunkowymi. Jestem dumny z naszych strażaków. To prawdziwi bohaterowie – mówił Leszek Suski.

Przypomnijmy, eksplozja nastąpiła w czwartek po godz. 19. Z budynku ewakuowano lekko ranną starszą kobietę i poważnie poparzonego mężczyznę, którzy zostali zabrani do szpitali. Lokatorka przekazała służbom, że w zniszczonej części budynku mogły przebywać jeszcze dwie nie zameldowane osoby. Na szczęście te informacje się nie potwierdziły

Kamienica została bardzo poważnie uszkodzona. Doszło do zawalenia stropów. Teraz pracę rozpoczną urzędnicy nadzoru budowlanego, którzy przesądzą o dalszym losie budynku.

Wojewoda Adrian Czubak przekazał wyrazy współczucia dla ofiar i podziękował służbom. Przekazał również wyrazy uznania dla dwóch przypadkowych mężczyzn, którzy pierwsi ruszyli na pomoc i wyprowadzili z płonącego budynku ranną kobietę – więcej.

Ciągle nie wiadomo, co było bezpośrednią przyczyną wybuchu. To wyjaśni śledztwo z udziałem biegłego w zakresie pożarnictwa, które już zapowiedziała prokuratura.

8 KOMENTARZE

    • Łukasz , tego ci nikt odrazu nie powie a jezeli masz pytania to zadzwoń do urzędu który sie tym zajmuję… najważniejsze ze wszyscy żyją i nie ma ofiar!!

  1. Podobno nieco wcześniej w tym mieszkaniu była ostra popijawa😕

    Gościu używał butli gazowej chociaż w budynku była instalacja gazowa😕 Różnie mówią na mieście

  2. Wybuch wybuchem, albo butla albo gaz ktoś odkręcił, ale bardziej przerażające jest to jak się zachowują ludzie z Opola, przyjechali pajace i robili sobie zdjęcia na tle kamienicy. Ta cygana w TV to najlepszy dowód na to jak tym pasożytom się dobrze żyje cytuje „pójdę do Prezydentki po nowe mieszkanie”. Brawa dla Strażaków oni zawsze wykonują nagorszą robotę i nigdy nie narzekają i nie strajkują!.

Skomentuj