Nie ma mocnych na młodych ratowników z Kędzierzyna-Koźla. Wygrali w Opolu, jadą do Rzeszowa

0

Nie ma mocnych na dominatorów z II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Kędzierzynie-Koźlu. Szkolna drużyna ratownicza po raz czwarty z rzędu zwyciężyła w etapie okręgowym Ogólnopolskich Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK zorganizowanych w Opolu.

Zdobyła tym samym prawo reprezentowania naszego województwa na zawodach centralnych w Rzeszowie. W rywalizacji brało udział 7 szkolnych drużyn ratowniczych reprezentujących poszczególne regiony PCK w województwie opolskim. Zawody obejmowały 5 stacji urazowych, na których młodzież musiała wykonać zadane czynności ratownicze przed przybyciem służb ratunkowych oraz stację test z ogólnej wiedzy dotyczącej pierwszej pomocy, międzynarodowego prawa humanitarnego oraz ruchu PCK. Scenki urazowe nawiązywały do najczęściej spotykanych w życiu codziennym wypadków.

Celem mistrzostw jest podniesienie poziomu wiedzy młodzieży z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz przeciwdziałanie występowaniu wypadków poprzez upowszechnianie zasad bezpieczeństwa.

Młodzież, dzięki odbywającym się podczas roku szkolnego ćwiczeniom i szkoleniom, przygotowuje się do startu w mistrzostwach Polski, które odbędą się w Rzeszowie. W skład drużyny wchodzą: Aleksandra Tkacz – kapitan zespołu, Aleksandra Lisowska, Nikola Grabowska, Kacper Król i Remigiusz Krzyż. Opiekunem grupy jest Piotr Jahn.

Skomentuj