Nie ma mocnych na Henryka Szymurę. 67-letni sprinter z Kędzierzyna-Koźla z trzema złotymi medalami

2

Kolejne trzy „złota” dołączył do swojej tegorocznej kolekcji Henryk Szymura. Kędzierzynianin podczas 29. Mistrzostw Polski w Lekkoatletyce Masters, które odbyły się w Białymstoku, wygrał wszystkie dystanse sprinterskie w kategorii wiekowej 65+ – biegi na 100 i 200 metrów oraz swoją specjalność, bieg przez płotki na dystansie 100 metrów.

W tym ostatnim Henryk Szymura ustanowił najlepszy tegoroczny wynik na świecie – 16.25 sek. W przekroju całego sezonu – wliczając część zimową, halową – Henryk Szymura aż 6-krotnie stawał na najwyższym podium mistrzostw Polski. Jedyne niepowodzenie przytrafiło mu się podczas marcowych Halowych Mistrzostw Świata w Toruniu, gdzie broniąc tytułu mistrzowskiego sprzed dwóch lat z Korei, w finałowym biegu na 60 metrów przez drobny błąd na ostatnim płotku stracił niemal pewne zwycięstwo, zdobywając „tylko” brązowy medal.

Teraz przed 67-latkiem z Kędzierzyna dwa pracowite miesiące. Zamiast wyjechać na zasłużony wakacyjny odpoczynek będzie przygotowywał się do wrześniowych Mistrzostw Europy w Wenecji.

2 KOMENTARZE

  1. Brawo panie Henryku. Niech młodzież patrzy i się uczy jak trzymać formę i tracić zapasy tłuszczu. Tylko jak żyć bez komórki choćby 16.25 sek.?

Skomentuj