Nie było mocnych na naszych w Opolu. Test Wiedzy o Żołnierzach Wyklętych

0
W Opolu odbył się IV test Wiedzy o Żołnierzach Wyklętych pod patronatem Instytutu Pamięci Narodowej. Wzięły w nim udział 42 osoby z całego regionu. Bardzo dobrze zaprezentowali się mieszkańcy powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.
W konkursie wzięło udział sześciu członków Stowarzyszenia Patriotyczny Kędzierzyn-Koźle, które jest dziś jedną z najprężniej działających w regionie organizacji kultywującej pamięć o polskim podziemiu niepodległościowym. Prezes SPKK Krzysztof Tyliszczak zajął pierwsze miejsce wśród dorosłych i drugie w klasyfikacji generalnej. Druga wśród licealistów była członkini SPKK Aleksandra Pabisiak. Natomiast drugie miejsce wśród dorosłych zajął niezwiązany ze stowarzyszeniem Jarosław Jurkowski, rzecznik prezydenta Kędzierzyna-Koźla.
– Etos walki Żołnierzy Wyklętych, ich poświęcenie i idee, jakie im przyświecały to piękne karty naszej historii – mówi Krzysztof Tyliszczak. – Znajomość ich historii pozwala nam nie tylko zrozumieć sens tamtej walki, ale również przenosić ich wartości do naszego, codziennego życia.

Skomentuj