Nie będzie zamknięcia drogi do Większyc. Urząd miasta poszedł na rękę kierowcom

2

Dobre wieści dla kierowców podróżujących na trasie z Koźla do Większyc. Planowany remont przepustu nieznacznie przeciągnie się w czasie, ale w zamian droga pozostanie otwarta, choć ruch zostanie ograniczony.

Problemy na wylotówce z Koźla w kierunku Większyc pojawiły się prawie rok temu. Z uwagi na poważne uszkodzenie przepustu w ciągu drogi konieczne stało się zamknięcie jednego pasa jezdni. Na zlecenie wydziału zarządzania drogami w urzędzie miasta zlecono przygotowanie dokumentacji projektowej inwestycji.

Jeszcze kilka tygodni temu wszystko wskazywało na to, że konieczne będzie całkowite wyłączenie drogi z ruchu. Remont miał rozpocząć się w ubiegłym miesiącu tymczasem aż do teraz na miejscu nie zjawili się budowlańcy. Zwróciliśmy się z zapytaniem do magistratu o planowaną inwestycję.

– Mamy gotową dokumentację, opracujemy specyfikację i przygotowujemy się do rozpoczęcie inwestycji. Projekt organizacji ruchu jest w opiniowaniu. Zakłada on, że nie będzie konieczności całkowitego wyłączenia drogi z użytkowania, ale prowadzony będzie ruch wahadłowy – opowiada Marek Mazurkiewicz, kierownik wydziału zarządzania drogami w urzędzie miasta.

Niewiadomą pozostają koszty inwestycji oraz czas jej realizacji. Kluczowe znaczenie dla terminu oddania drogi do użytku mogą mieć warunki pogodowe. Jak powiedział nam Marek Mazurkiewicz, drogowcy mają nadzieję, że inwestycję uda się zrealizować przed nadejściem zimy.

2 KOMENTARZE

  1. O ile mnie pamięć nie myli, niedługo będziemy mieli rocznicę zawężenia drogi. Nie jestem fachowcem, ale czy na pewno potrzebny jest rok, aby przygotować (!) ten remont. Rozumiem, że nasze Władze nie korzystają z tej drogi, ale naprawdę czas skupić sie na ważnych sprawach, a nie „795 koncepcji” rynku w Koźlu.

  2. W sprawie kozielskiego rynku, jest tylko jedna zdrowa koncepcja: usunięcie z niego wystającej po kontach i obiadującej ławki, grupy etnicznej zwanej cyganami.
    Na rynku mogą postawić wieżę Eiffela ze złota a i tak jak nie usuną wałęsających się grupek cyganów, to nikt nie przyjdzie tam z rodziną aby spędzić miło czas.
    Od wielu lat mieszkam w Koźlu ale rynek odwiedzam z musu i tylko za dnia, wieczorem jest zwyczajnie mało bezpiecznie jak się widzi to co tam widać po kątach.

Skomentuj