Nie będzie piaszczystej plaży w Dębowej z budżetu marszałka. Zgłoszenie odrzucone

2

Niestety, zgłoszenie dotyczące stworzenia piaszczystej plaży nad jeziorem w Dębowej w ramach budżetu obywatelskiego samorządu województwa opolskiego zostało odrzucone.

O pomyśle pisaliśmy kilka tygodni temu: Duża i piaszczysta plaża w Dębowej jeszcze tego lata? Wszystko w rękach mieszkańców

Jezioro w Dębowej w związku z zamknięciem basenu w Azotach będzie tego lata jedynym strzeżonym kąpieliskiem w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim. Można więc spodziewać się tłumów.

W ostatnich latach sytuacja wokół akwenu znacznie się poprawiła (przy WOPR wycięto trzcinowisko i wybudowano kolejny odcinek ścieżki rowerowej). Bardzo dobrym dopełnieniem byłaby ogólnodostępna piaszczysta plaża. Tak też pomyślał pan Krzysztof z Kędzierzyna-Koźla, zgłaszając zadanie do budżetu obywatelskiego samorządu województwa opolskiego. Zapewnia, że zanim to zrobił, konsultował się z urzędem marszałkowskim. Rozmawiał też z wójtem gminy Reńska Wieś, do której należy Dębowa.

Niestety, zadanie nie znalazło się wśród propozycji, na które każdy mieszkaniec będzie mógł oddać swój głos. Jak ustalił pan Krzysztof, powodem jest fakt, iż inwestycja nie dotyczy mienia samorządu województwa. Problem w tym, że poza drogami na terenie Kędzierzyna-Koźla trudno wskazać publiczne tereny, które byłyby w jego posiadaniu. W praktyce więc pomysły zatwierdzone przez urząd w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim dotyczą prawie wyłącznie projektów „miękkich” jak na przykład organizacji wydarzeń kulturalnych.

Kompletna lista zadań na stronie: budzet.opolskie.pl

2 KOMENTARZE

Skomentuj