„Nie będę starostą, ale pozostaję radną”. Starosta Małgorzata Tudaj po raz ostatni spotkała się z dziennikarzami

16

W środę odchodząca ze stanowiska starosta Małgorzata Tudaj zwołała w swoim gabinecie ostatnią konferencję prasową. Jak podkreślała, zwracając się również do swoich wyborców, mimo iż rozstaje się ze stanowiskiem, jako radna nadal będzie pracować w samorządzie powiatowym.

Podczas wczorajszej sesji rady powiatu radni przyjęli rezygnację Małgorzaty Tudaj. Jutro rada ma powołać jej następcę wraz z nowym zarządem.

Małgorzata Tudaj krótko podsumowała 8 lat swojej pracy jako starosta powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego, podkreśliła jednak, że nie żegna się z samorządem.

– Nadal jestem radną i to chciałabym przekazać swoim wyborcom – mówiła Małgorzata Tudaj. – Myślę, że moja dotychczasowa praca na rzecz mieszkańców powiatu była dobra, również na rzecz gmin, choć ostatni czas był oczywiście ciężki, ale daliśmy sobie radę – dodała, nawiązując do trwającej pandemii.

Starosta Małgorzata Tudaj uzasadniła rezygnację względami osobistymi.

– Zrezygnowałam, bo chciałam, bo myślę, że tak będzie mi dobrze. Mam sposób na życie, na wolny czas, mam wiele ciekawych zajęć, na które brakowało mi czasu (…) Najgorzej było podjąć decyzję – przyznała.

16 KOMENTARZE

  1. To jest efekt rządzenia osób niekompetentnych i nieodpowiedzialnych. Pani Tudaj przez swe obie kadencje zniszczyła Powiatowy Zarząd Dróg i dlatego jest na drogach powiatowych jak jest czyli syf i burdel. Następnie nie oponowała decyzji wojewody w sprawie przekształcenia jedynego szpitala w jednoimienny. Teraz to jest ucieczka od odpowiedzialności. Podobnie jak poprzednik zajmujący stanowisko wojewody. Najpierw podejmować idiotyczne i niezrozumiałe decyzje a później uciekać z tonącego okrętu. Czas rozliczyć takich uciekinierów. Przy okazji rada powiatowa też do wymiany ze względu na zatwierdzanie głupich decyzji p. Tudaj..

  2. Niebywała buta i hipokryzja. Ale tej pani już nic nie pomoże. Na pocieszenie można powiedzieć że nie była najgorszym włodarzem samorządowym w tym miasteczku bo Wantułę trudno przebić

  3. Tą decyzję podjął za Panią ktoś, bardzo, w mieście i w urzędzie nielubiany. Wiemy kto rył i nadal się ryje. Agonia PO.

  4. Ciekawe, jak i czym wykaże się Paweł Masełko z PO ? Jedyne jego doświadczenie to zarządzanie szkołą i to krótkie. Niczym się nie wykazał się, a już jest kreowany na starostę. :))

  5. O to to jest ten etat na który był ogłoszony konkurs na kompetentnego członka zarządu, kolejna bezrobotna gębą do wykarmienia.

  6. Ale fontanna i piękny park z popiersiami zostaną. Miała być jeszcze ławeczka z kimś ważnym ale nie wyszło. Może następca się wykaże?

Skomentuj