Nic tak nie łączy, jak wspólna praca. Licealiści i ich oryginalny sposób na integrację

0

Uczniowie pierwszej klasy o profilu biologiczno-chemicznym I Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza połączyli imprezę integracyjną z wolontariatem w stadninie koni.

Pierwszoklasiści z I Liceum Ogólnokształcącego w Kędzierzynie-Koźlu już wiedzą, że posiadanie koni wiąże się nie tylko z relacją z tymi wyjątkowymi zwierzętami, ale oznacza również konieczność poświęcenia się codziennej pracy.

Uczniowie mieli dość oryginalną imprezę integracyjną, podczas której naprawdę ciężko pracowali, aby na własnej skórze poczuć, jak wymagająca jest praca w stajni.

– Zajęcia w Stadninie Koni Na Wyspie uznaję za bardzo owocne. Jesteśmy wdzięczni kozielskiej pizzerii GastroFazza za darmową pizzę dla naszych uczniów i Stadninie Koni Na Wyspie za umożliwienie zorganizowania takich zajęć. Praca w ramach wolontariatu kształtuje u uczniów kompetencje przyszłości. Uczy wrażliwości, współpracy, odpowiedzialności, pozwala budować relacje i wyzwala z egoizmu. Zadania postawione przed uczniami spowodowały, że musieli wyjść ze strefy komfortu, zaplanować swoje działania i pracować w zespole. Zobaczyli również, że robiąc coś dla innych, mają realny wpływ na środowisko, w którym żyją. Myślę, że nowe umiejętności i zdobyte doświadczenie wpłyną na pozytywne relacje w klasie i podniosą efektywność pracy na lekcjach – mówi Karina Sobota, wychowawczyni klasy Ic.

Uczniowie dowiedzieli się nie tylko, jak wygląda codzienność w stajni, ale sami wykonywali szereg obowiązków i prac fizycznych takich jak: wyprowadzenie koni na pastwiska, czyszczenie boksów, ścielenie świeżej słomy, sprzątanie obejścia i zamiatanie stajni. W nagrodę za sumienną, choć ciężką pracę mogli pojeździć konno, odpocząć przy ognisku piekąc kiełbaski i zajadając pizzę.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj