Nawet 8 lat więzienia za kradzież kabli

0

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy kradli kable zasilające urządzenia sterowania ruchem kolejowym. Złodziejom grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Do zatrzymania doszło w lutym.- Dyżurny kędzierzyńskiej policji otrzymał informację, że funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei w rejonie jednego z pustostanów w Kędzierzynie-Koźlu ujęli dwóch mężczyzn, którzy wypalali skradzione z pobliskiego szlaku kolejowego kable. Ujęci przez funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei 20 i 24-letni mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. – informuje podkomisarz Magdalena Kowalska z Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu.

Jak się okazało, nie była to pierwsza kradzież w wykonaniu młodych mężczyzn. W toku dochodzenia kryminalni ustalili, że na przełomie stycznia i lutego podejrzani mieli skraść ponad 400 metrów kabla zasilającego urządzenia sterowania ruchem kolejowym. Wartość skradzionego mienia oszacowano na blisko 18 tysięcy złotych.

Zatrzymani usłyszeli sześć zarzutów kradzieży części sieci infrastruktury kolejowej. Za ten czyn grozi im kara nawet do ośmiu lat więzienia.

Skomentuj