Naukowcy znów wezmą pod lupę Kędzierzyn-Koźle. Kolejne seminarium już w tę środę

5

„Kędzierzyn-Koźle miasto w procesie transformacji – 25 lat później” – to temat XXIV Kędzierzyńsko-Kozielskiego Seminarium Naukowego, które odbędzie się już w tę środę.

Patronem naukowym wydarzenia jest Uniwersytet Opolski – Instytut Nauk Pedagogicznych, organizatorami zaś są Urząd Miasta Kędzierzyn-Koźle, Towarzystwo Ziemi Kozielskiej oraz Muzeum Ziemi Kozielskiej.

Seminarium odbędzie w muzeum przy ulicy Kraszewskiego 5b. Początek o godz. 10. W programie szereg ciekawych prelekcji skupionych wokół przeobrażeń społeczno-gospodarczych w kontekście kędzierzyńsko-kozielskim. Program:

5 KOMENTARZE

  1. A jednak będą nowe miejsca pracy!
    Wprawdzie to dopiero list intencyjny, ale coś się dzieje.
    Foosung Poland, koreańska firma która chce budować fabrykę heksafluorofosforanu litu, podpisała list intencyjny z polskim generalnym wykonawcą inwestycji spółką Prochem. Wartość kontraktu opiewa na 400 mln zł.

  2. Boshe, zapowiada się bardzo nudnie. Memuary o minionych 30-tu latach każdy przeżył sam, często okresowo w pracy za granicą. Władze powinny zorganizować seminarium n/t pomysłów dotyczących przyszłości miasta. Jakie sa realne alternatywy, jakie są nawet zwariowane pomysły. Np. Katowice przed 30-stoma laty były przedsionkiem piekieł (huty, kopalnie, smog, zatrute środowiski, hałas). Obecnie od ok. 10 lat zielenieja, staja sie zielonym miastem. Nie udało im się, tylko sami to wymyślili i zrobili ! Oczywiście, że z pomocą Unii. Czy K-K jest skazany na przemysł chemiczny i trujący dla środowiska ? To chciałbym sie dowiedzieć od maukowców UO i władz miasta. Taka interdyscyplinarna burza mózgów jest konieczna !

Skomentuj