Nauczycielki z Kędzierzyna-Koźla odebrały akty mianowania. Uroczystość w urzędzie miasta

11

Pięć kolejnych nauczycielek odebrało dziś w budynku Urzędu Miasta awanse na nauczyli mianowanych. Pedagodzy złożyli również ślubowanie, którego rota ma im przyświecać w dalszej pracy. 

Gratulacje i podziękowania za nieustanne podnoszenie poziomu kształcenia przekazali im prezydent Sabina Nowosielska, zastępca prezydenta Wojciech Jagiełło, przewodniczący rady miasta Ireneusz Wiśniewski oraz kierownik wydziału oświaty i wychowania Bożena Jankowska.

O kolejny stopień awansu zawodowego postarały się: Agnieszka Gorzelnik z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 20, Ewa Kubica z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5, Ewa Madej z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 9, Agata Rogowska Publicznej Szkoły Podstawowej nr 16, Małgorzata Puła-Kobiałka z Publicznego Przedszkola nr 8.

11 KOMENTARZE

 1. O rzeczywiście jest to rewelacja wręcz na skalę światową. Przybyło tylko więcej do wydania pieniędzy. Podwyższyli stopień nauczycielski a z tym się wiążą wyższe pensje. No i w przyszłości zasiądą wśród radnych, a może dyrektorem szkoły zostaną albo prezydentem czy starostą. Wszakże to omnibusy. Szkoda że tak innych się nie traktują jak podwyższą kwalifikacje zawodowe.

 2. A szkoły w Mechnicy i w Koźlu Rogach są społeczne. Nie obowiązuje w nich Karta Nauczyciela. Zarobek nauczyciela zależy od jakości pracy i wyników nauczania a nie od stopnia zawodowego. Pensum jest większe więc koszt lekcji jest mniejszy niż w szkołach publicznych i klasy mogą być mniej liczne więc wyniki nauczania są lepsze. Władze oświatowe powinny popierać powstawanie takich szkół. Ostatnio była okazja przekształcić na szkołę społeczną szkołę w Azotach ale nie wiem jak to się skończyło.

   • Z informacji Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Mechnica prowadzącego szkołę:
    „Na przychody ogółem w kwocie 1.795.980,74 w 2019 roku składają się składki członkowskie w kwocie 3.570,00 zł, dotacja z Urzędu
    Gminy na prowadzenie Społecznej Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Mechnicy w kwocie 1.780.289,76 zł, darowizna z
    1% podatku w kwocie 1.361,40 zł, pozostałe darowizny 2.600,00 zł i pozostałe przychody 8.159,58 zł.”
    To są najnowsze dane. Być może teraz pojawią się dane za rok 2020.
    Nie ma więc sponsorowania przez mniejszość niemiecką! Szkoła finansowana jest z dotacji oświatowej skarbu państwa.
    Jak znajdę dane o finansach szkoły w Koźlu Rogach to podam.

    • Organem prowadzącym szkołę w Koźlu Rogach jest Stowarzyszenie Oświatowe Koźle Rogi – Bildungsgesellschaft Cosel Rogau.
     Jest zarejestrowane w KRS-ie i tam składa sprawozdania finansowe. Niestety robią to w wersji papierowej. KRS udostępnia kserokopie takich dokumentów ale kosztuje to 220 zł od jednego sprawozdania. Więc odpuściłam. Może Szkoła sama z własnej inicjatywy udostępni na swojej stronie internetowej te sprawozdania.

Skomentuj