Nauczyciele ze szkół średnich otrzymają laptopy i zostaną przeszkoleni ze zdalnego nauczania

14

Pierwsza tura laptopów dla nauczycieli dojechała do szkół średnich naszego powiatu. Otrzymują je wszyscy nauczyciele z siedmiu placówek zarządzanych przez kędzierzyńskie starostwo – techników, liceów i szkół zawodowych.

W pakietach są kamery, mikrofony, a dodatkowo każdy pedagog przejdzie szkolenie ze zdalnego nauczania.

– Dzięki nim znacznie zwiększy się baza sprzętu szkolnego, do tej pory wykorzystywanego przez nauczycieli, z tej bazy będziemy mogli doposażyć uczniów, którzy zgłaszają nam problemy ze sprzętem i łącznością – mówi Aurelia Stępień, kierownik wydziału oświaty starostwa powiatowego.

– Te działania zarządu województwa to tworzenie stabilnych fundamentów atrakcyjnej edukacji, która musi ułatwiać życie najpierw nauczycielom, a później i uczniom – podkreśla marszałek województwa Andrzej Buła.

Łączne wsparcie szkół w regionie w ramach projektów przekroczyło 12 milionów złotych. Finansowanie było możliwe z funduszy unijnych w ramach przeciwdziałania COVID 19.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu

14 KOMENTARZE

 1. Chcę dostać posadę w ministerstwie, chwilowo zajęty jestem w parlamencie europejskim ale chciałbym pomóc w kraju. Słyszałem, że wystarczy napisać: PREZES to mistrz, więc ja piszę:

  PREZES to mistrz !!!

 2. te szkolenia, to jakiś żart. A nie, przepraszam, szwagier złożył podanie, że przeszkoli. OK. Te szkolenia są potrzebne i niezbędne. Anuluję pierwsze zdanie.

  • Żeby być nauczycielem trzeba skończyć jakieś studia, związane z przedmiotem nauczania. Jakaś pedagogikę raczej też. Naprawdę są jeszcze jacyś nauczyciele których trzeba uczyć obsługi komputera? Kamery? Mikrofonu? Uczyć zdalnego nauczania? Serio? Dzieci w podstawówce graja w gry przez internet, uczą się języków obcych, nikt jakos nie wpadl na pomysł ze może trzeba te dzieci przeszkolić ale ludzi po kilku kierunkach studiów trzeba. Od jakichś 15 lat komputer to podstawowe urządzenie do większości zadań dla ludzi pracujących umysłowo. Jak oni te studia kończą, jak piszą prace naukowe? Ołówkiem w notatniku?

   • Od prawiczków z prawicy to wszyscy normalni są po lewej stronie, mówiąc lewak nikogo nie obrażasz. Wy tam jesteście tak prawicowi z użycia waszych prawic, wg zasad to tylko po ślubie prawda, nie tak jak całe rozpasane lewactwo. Wielu prawych narodowców, prawicowców Prawdziwych Polaków to kryptogeje, skryci ale żonaci i dzieciaci, takie Bosaczki biedne

 3. Chyba trochę za późno na szkolenie, jak nauka zdalna trwa z przerwą od marca?!
  Zresztą, nauczyciele musieli sami lub za pomocą innych osób wyszkolić się.
  A do teraz muszą używać prywatny internet, sprzęt – w tym komputery, prąd – w domu – i nikt za to nie płaci, poza nimi !!!

Skomentuj