Nauczyciele z całej Polski debatują o przyszłością dzieci. Trwa II Kongres Oświatowy Harmonia Edukacji

2

W Domu Kultury „Chemik” rozpoczął się ogólnopolski kongres „Harmonia Edukacji” pod hasłem „Dziecko teraźniejszości, efekt przyszłości”. Specjaliści z całego kraju spotkali się, aby wspólnie poszukiwać najlepszych rozwiązań wielu problemów związanych z edukacją .

Wykłady, debaty i prezentacje dotyczące przyszłości edukacji z udziałem pedagogów i specjalistów z całej Polski. W Kędzierzynie-Koźlu trwa kongres „Harmonia Edukacji”.

Wydarzenie zainaugurował zastępca prezydenta Kędzierzyna-Koźla Wojciech Jagiełło, który wręczył nagrody laureatom konkursu plastycznego i literackiego „Dziecko w przyszłości”. Wzięły w nim udział przedszkolaki i uczniowie miejskich szkół podstawowych. Organizatorem kongresu jest wydział oświaty i wychowania urzędu miasta Kędzierzyn-Koźle oraz Ośrodka Doskonalenia i Kształcenia Ustawicznego „Partner”.

-Będziemy się zastanawiać, jak dzisiejsi uczniowie, przedszkolaki, będą sobie radzić w życiu dorosłym. Czy to, co my robimy dziś w szkole, przedszkolu wystarczy, aby kiedyś doskonale się odnaleźli w życiu i na rynku pracy, jako już dorośli ludzie. Myślę, że po tych dwóch dniach konferencji bardzo dużo zmieni się w umysłach nauczycieli, którzy przyjechali do nas z całej Polski – mówi Bożena Jankowska, kierownik wydziału oświaty i wychowania urzędu miasta Kędzierzyna-Koźle.

– „Harmonia Edukacji” jest dla nas bliskim projektem, który od dwóch lat organizujemy wspólnie z urzędem miasta Kędzierzyn-Koźle. Budowanie świadomości w polskim systemie edukacji jest ważne nie tylko tu i teraz, ale również dla budowania przyszłości. Chcemy przeprowadzić w ciągu tych dwóch dni nie tylko wykłady, prezentacje i dyskusje w panelach, ale przed wszystkim chcemy, aby uczestnicy usłyszeli, jaki jest zamysł świata dla budowania kompetencji przyszłości – mówi Mirela Nawrot, dyrektor Ośrodka Doskonalenia i Kształcenia Ustawicznego „Partner”.

Prelegentami tegorocznego kongresu są przedstawiciele ośrodków naukowych w Polsce, oraz nauczyciele akademiccy. Organizatorzy podkreślają, że zależy im na cykliczności imprezy w związku z czym, już dziś zapowiadają kolejną konferencję w przyszłym roku.

 

2 KOMENTARZE

  1. konferencja to jest dla dyrektorów i dyrekcji
    a dla naszych dzieci w szkole są oszczędności na dodatkowych zajęciach, poradach itp.
    miasto możliwości

Skomentuj